Łzy Kamila Stocha na skoczni. Głowa do góry, jest pan WIELKI! [FILM]

i

Autor: screen/ www.facebook.com/tvpsport/videos/315198197320699 Łzy Kamila Stocha na skoczni. "Głowa do góry, jest pan WIELKI!" [FILM]

Łzy Kamila Stocha na skoczni. "Głowa do góry, jest pan WIELKI!" [FILM]

2022-02-12 15:24

Kamil Stoch zajął dzisiaj na olimpijskim konkursie skoków narciarskich w PekInie na dużej skoczni Zhangjiakou 4 miejsce. Zabrakło naprawdę niewiele, aby znalazł się na podium. Specjaliści liczyli, że po sukcesie Dawida Kubackiego, skoczek zdobędzie medal. Już w próbnej serii, a następnie w pierwszej turze konkursu Stoch poradził sobie fantastycznie. Ostatecznie, trochę zabrakło. Po wszystkim, emocje wzięły górę i podczas wywiadu z mistrzem - poleciały łzy. Fani tak tego nie zostawili i wspierają wielkiego sportowca.

Wielkie emocje po dzisiejszych skokach narciarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na dużej skoczni Zhangjiakou obserwowaliśmy naprawdę emocjonujący konkursu na wysokim poziomie. Świetnie poradził sobie Kamil Stoch - wszystko się zaczęło już w próbnej serii. W pierwszej turze konkurs polski skoczek skoczył 137,5m i uplasował się na 4. miejscu. Mocno liczyliśmy, że w dalszym etapie konkursu Stoch skoczy podobnie i dzięki temu - wskoczy na podium. Niestety, nie udało się, w II turze Polak wylądował na 133,5 m. Zajął 4 miejsce.

Po rozdaniu medali - złotego dla Norwega Mariusa Lindvika, srebra dla Japończyka Ryoyu Kobayashi, a brązu dla Niemca Karla Geigera, puściły nerwy. Podczas wywiadu z dziennikarzem sportowym - emocje wzięły górę, a Stoch czuł niedosyt. Gdy reporter mocno podkreślił, żeby skoczek spojrzał na swój wynik z innej strony, pojawiły się łzy.

– Nie będę tego oceniał w żaden sposób. Zrobiłem wszystko co mogłem. Na więcej nie było mnie stać. Żal mi tylko, że nie stać mnie było na więcej. Tego mi najbardziej szkoda –powiedział Stoch.

Skoczek mocno zaznaczył, że to co się dzisiaj stało, nie przysłoni mu w żadnym wypadku miłości do skakania.

Pod filmikiem fani Kamila Stocha podkreślili, że i tak jest wielki.

"Gratulacje !!!! Przy tak słabym sezonie czwarte miejsce na IO smakuje jak medal !!! Mistrzu głowa do góry!!;

Gratulacje panie Kamilu głowa do góry jest pan Wielki;

Człowiek nie maszyna ...ma emocje i serce do walki dziś to 4 smakuje jak złoto,Kamil jest mistrzem i to nie jednego sezonu dziękujemy" - czytamy.

Kariera Kamila Stocha. To już legenda

Kamil Stoch urodził się 25 maja 1987 roku w Zakopanem. Ma 173 cm wzrostu i waży 55 kg. Swój pierwszy skok oddał mając zaledwie 4 lata. W Pucharze Świata zadebiutował 17 stycznia 2004 roku w Zakopanem (49. miejsce). Swoje pierwsze zwycięstwo odniósł siedem lat później na „Wielkiej Krokwi”. W sumie, triumfował w zawodach PŚ ponad 30 razy, jest multimedalistą igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata.

Obok Adama Małysza jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich skoczków. Uznawany przez międzynarodowych ekspertów za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii dyscypliny.

Największe sukcesy:

Igrzyska olimpijskie

 • Złoty medal - Soczi 2014 (skocznia normalna),
 • Złoty medal - Soczi 2014 (skocznia duża),
 • Złoty medal - Pjongczang 2018 (skocznia duża),
 • Brązowy medal - Pjongczang 2018 (konkurs drużynowy),

Mistrzostwa świata

 • Złoty medal - Val di Fiemme 2013 (skocznia duża),
 • Złoty medal - Lahti 2017 (konkurs drużynowy),
 • Brązowy medal - Val di Fiemme 2013 (konkurs drużynowy),
 • Brązowy medal - Falun 2015 (konkurs drużynowy),
 • Mistrzostwa świata w lotach Srebrny medal - Oberstdorf 2018 (konkurs indywidualny)
 • Brązowy medal - Oberstdorf 2018 (konkurs drużynowy)

Puchar Świata

 • 2 x Kryształowa Kula (2013/2014, 2017/2018),
 • II miejsce w klasyfikacji generalnej (2016/2017),
 • III miejsce w klasyfikacji generalnej (2012/2013),
 • 2 x Turniej Czterech Skoczni (2016/2017, 2017/2018),
 • I miejsce - Raw Air 2018,
 • I miejsce - Willingen Five 2018,
 • I miejsce - Planica 7, 31 zwycięstw w PŚ (stan: koniec sezonu 2017/18),

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Morderstwo w Górze. 28-latek zabił matkę i jej partnera
Źródło: Łzy Kamila Stocha na skoczni. "Głowa do góry, jest pan WIELKI!" [FILM]