Sztuczna inteligencja z ludzkim mózgiem?

i

Autor: Canva Sztuczna inteligencja z ludzkim mózgiem?

Ludzka świadomość zapisana na dysku komputera...i co dalej?

2021-10-05 11:04

Jak będzie wyglądała nasza przyszłość jeśli naukowcy z firmy Samsung dopną swego i uda im się zrealizować projekt dotyczący przeniesienia ludzkiej świadomości do komputera? Czy realizacja wizji naukowców prosto z filmów sci-fi takich jak A.I. czy Blade Runner to dobry pomysł?

Zapisz swój mózg na SSD.

Wizjoner i zwolennik nowych technologii Elon Musk jakiś czas temu powiedział, że jeśli ludzkość chce przetrwać w szybko rozwijającym się technologicznie świecie, to będziemy musieli połączyć się z robotami. Jeśli tego nie zrobimy, roboty po prostu przejmą władzę na świecie i zaczną nas eliminować. Naukowcy z firmy Samsung musieli sobie wziąć do serca te słowa, bo ich najnowszy projekt ma na celu skopiowanie ludzkiej pamięci i przeniesienie jej na dyski SSD. O swoim pomyśle inżynierowie z koreańskiego koncernu poinformowali na łamach prestiżowego Nature Electronics. Innowacyjny projekt ma być realizowany we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Harvarda. Próba dokonania tego przełomowego pomysłu jest ściśle powiązana z opracowaną przez naukowców pionierską siecią nanoelektrod. Dzięki niej, będzie można skopiować sztuczną, trójwymiarową strukturę i odtworzyć ją w środowisku komputerowym. Dzięki zastosowanej technologii ma to być pierwsza na świecie elektroniczna symulacja pracy mózgu, która będzie niemal perfekcyjnie naśladowała biologiczną strukturę. Naukowcy z Samsunga snują bardzo śmiałe plany na przyszłość. Chcą wykorzystać skopiowaną przez siebie sieć neuronalną na potrzeby udoskonalenia robotów i systemów sztucznej inteligencji. Twierdzą oni, że właśnie dzięki tym nowym zdolnościom, roboty będą mogły w końcu nabyć ludzkie zdolności i zacząć się z nami integrować. Pozostaje tylko zastanowić się, czy realizacja pomysłów z filmów SF nie skończy się, tak jak ich większość… zagładą rodzaju ludzkiego?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Znani polscy inżynierowie. Czy znasz te nazwiska?

Pytanie 1 z 8
Stefan Władysław Bryła współpracował przy budowie wieżowców w USA, m.in. Woolworth Building w Nowym Jorku (wówczas najwyższego budynku na świecie). Był twórcą przepisów dotyczących:
Stefan Bryła
Źródło: Ludzka świadomość zapisana na dysku komputera... i co dalej?