wypadek autokaru z uchodźcami

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Lubelskie: Wypadek autokaru z uchodźcami. Pięć osób rannych – w tym czwórka dzieci [ZDJĘCIA]

2022-03-03 10:22

Jak podaje Lubelska Policja autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Do zdarzenia doszło dziś rano na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki w powiecie świdnickim. Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala na badania.

Autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu

Jak podaje policja do tego zdarzenia doszło przed godziną 7 na drodze DK-17 w Kolonii Siedliszczki. Autokar z ukraińskimi uchodźcami jechał z Hrebennego w kierunku Warszawy. Z niewyjaśnionych przyczyn nagle zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na miejscu szubko pojawiły się służby, które przystąpiły do akcji ratunkowej. Autokarem podróżowały 73 osoby (zgodnie z dopuszczalną ilością przewidzianą konstrukcyjnie), w tym dwóch kierowców.

Do szpitala przetransportowano 5 osób: czwórkę dzieci i jedną osobę dorosłą. Według podanych informacji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący autokarem 47-latek był trzeźwy. Na tym odcinku na czas prowadzonych czynności wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce wypadku zostały podstawione dwa autokary, w tym policyjny autokar z Warszawy. Funkcjonariusze pomogli pasażerom przesiąść się do pojazdów. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: Lubelskie: Wypadek autokaru z uchodźcami. Pięć osób rannych – w tym czwórka dzieci [ZDJĘCIA]