Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Lubelskie: Ukradł wódkę i groził ochroniarzowi korkociągiem

2022-01-10 15:43

Do nietypowego incydentu doszło w jednym z supermarketów. 33-letni mężczyzna postanowił wyjść ze sklepu z trzema butelkami wysokoprocentowego trunku, nie płacąc za nie. Próba kradzieży została wyłapana przez ochroniarza sklepu, który postanowił zapobiec kradzieży. Mężczyzna jednak nie chciał zwrócić swojego łupu. Teraz za to co zrobił grozi mu wiele lat w więzieniu.

Zaatakował ochroniarza i groził mu korkociągiem

O kradzieży w jednym z supermarketów radzyńscy kryminalni otrzymali informację w zeszły piątek. Do kradzieży doszło w jednym z supermarketów na terenie Radzynia Podlaskiego. Jeden z klientów sklepu wziął z półki z alkoholami 3 butelki wódki i chciał opuścić supermarket, nie płacąc . Pracownik sklepu, który zauważył kradzież natychmiast zareagował i zatrzymał mężczyznę. Sprawca nie chciał oddać swojego łupu o wartości 40 złotych. Mężczyzna był agresywny. Popychał i szarpał pracownika sklepu, a następnie, gdy tylko nadarzyła się okazja uciekł z łupem. Za sprawcą kradzieży ruszył pracownik ochrony. Złodziej podczas próby zatrzymania mężczyzny uderzył ochroniarza pięścią w twarz, a groził mu, trzymając w ręku korkociąg. Mundurowi na podstawie zebranych zeznań zatrzymali 33-latka z Radzynia Podlaskiego, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Lubelskie: Ukradł wódkę i groził ochroniarzowi korkociągiem