Byk wpadł do piwnicy

i

Autor: internet / osp.pl

Lubelskie: Ponad 700 kg byk wpadł do piwnicy!

2022-03-21 11:45

Praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów i pomaganiu osobom poszkodowanym w wypadkach. Bardzo często strażacy ruszają na ratunek zwierzętom. Żartów na temat zdejmowania przez strażaków kota z drzewa jest wiele. W ostatnią sobotę strażacy ratowali zwierze ważące ponad 700 kg! Jak sobie poradzili z nietypowym wezwaniem? Sprawdźcie sami.

Strażacy uratowali byka, który wpadł do piwnicy

Podczas swojej służby strażacy czasami wzywani są do interwencji dotyczących zwierząt. Sobotnia interwencja, na jaką zostali wezwani strażacy z OSP Niemce, OSP w Nasutowie oraz JRG 4 z Lublina na długo zapadnie im w pamięć. Wezwano ich do ważącego ok. 700 kilogramów byka, którego należało wyciągnąć z piwnicy.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (19 marca) w Nasutowie pod Lublinem. Pod olbrzymim bykiem załamały się deski podłogi w oborze i zwierzę wpadło do znajdującej się pod nią piwnicy. Żeby wydobyć byka w piwnicy strażacy musieli użyć ciężkiego sprzętu, należało wyciąć dziurę w ścianie obory i powiększyć otwór, przez które wpadło zwierze.

Zwierzę zerwało się i weszło na deski, którymi była zasłonięta piwnica, niestety nie utrzymały one jego ciężaru. Po wielu wysiłkach strażaków, powiększeniu otworu wejściowego oraz wycięciu dziury w ścianie udało się bezpiecznie wydostać byka z piwnicy i wrócił on na swoje miejsce w oborze – relacjonują strażacy z OSP Niemce.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Lubelskie: Ponad 700 kg byk wpadł do piwnicy!