LOTERIA SZCZEPIONKOWA: zapisy przez SMS, IKP i infolinię - sprawdźcie, jak można się zapisać

2021-07-06 14:02

Loteria Narodowego Programu Szczepień przeznaczona jest dla wszystkich w pełni zaszczepionych Polek i Polaków. By wziąć udział w losowaniu nagród, należy się zapisać. Można to zrobić między innymi za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta i poprzez infolinię. Jak to zrobić? Czy można się zapisać także przez SMS? Dowiecie się z naszego artykułu.

Loteria szczepionkowa 2021

Loteria szczepionkowa - zapisy przez SMS, IKP i infolinie. Informacji o takich możliwościach szukają dziś wszyscy, którzy chcą wziąć udział w losowaniu nagród. Loteria szczepionkowa rozpoczęła się 1 lipca i potrawa do 30 września. Aby się zapisać, trzeba być osobą pełnoletnią i w pełni zaszczepioną. Każdy, kto weźmie w niej udział, będzie miał cztery szanse na wygraną: natychmiastową - co 2000 osoba wygra 500 złotych, cotygodniową – z nagrodami pieniężnymi 2 razy po 50 tys. złotych, comiesięczną – nagrody pieniężne 2 razy po 100 tys. złotych i samochody hybrydowe oraz finałową – po 1 mln złotych plus samochód hybrydowy oraz hulajnogi elektryczne i vouchery dla dwojga zwycięzców. Losowanie finałowe zaplanowano na 6 października. Warto nie zwlekać i zapisać się już teraz. Jak zrobić to przez Internetowe Konto Pacjenta lub Infolinię? Czy da się to zrobić przez SMS? O tym w dalszej części artykułu.

Andrzej Polan skrywał swój wielki dramat

Loteria szczepionkowa - zapisy przez SMS. Czy są możliwe?

Od początku loterii szczepionkowej w sieci pojawiały się informacje na temat tego, że zapisać można się poprzez wiadomość SMS. W rzeczywistości jednak taka opcja jest niedostępna. O możliwości zapisu przez SMS nie napisano na stronie gov.pl. Za pośrednictwem wiadomości SMS poinformowani będziemy za to o ewentualnej wygranej.

Loteria szczepionkowa - zapisy przez infolinię

By zapisać się na loterie szczepionkową można zadzwonić na infolinię. W tym celu udostępniono ten sam numer, za pośrednictwem którego możemy się zapisać na szczepienie - 989. Przy zapisie przez infolinie musimy wysłuchać zasad loterii i zaakceptować je.

Loteria szczepionkowa - zapisy przez IKP

Najczęściej wybierana jest rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta. By jej dokonać wchodzimy na stronę pacjent.gov.pl, a następnie:

  1. Logujemy się na IKP przez profil zaufany (za pośrednictwem banku) lub e-dowodem
  2. Klikamy "Weź udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień"
  3. Wpisujemy numer telefonu i akceptujemy regulamin
  4. Zatwierdzamy wszystko kliknięciem w odpowiedni przycisk

W ten sposób potwierdzona zostaje zgoda na udział w loterii. Informacje o ewentualnej wygranej przesyłane są SMS-em.

Źródło: LOTERIA SZCZEPIONKOWA: zapisy przez SMS, IKP i infolinię - sprawdźcie, jak można się zapisać