listonosz, skrzynka na listy

i

Autor: pixabay.com

CIEKAWOSTKI

Listonosz zostawił awizo, gdy byłeś w domu? Wiemy jak rozwiązać ten problem!

2024-07-09 14:18

Awizo w skrzynce na listy to zmora wielu z nas, szczególnie wtedy gdy jesteśmy w domu. Dlaczego listonosz zostawia awizo i nie dzwoni do domofonu, czy też nie puka do drzwi? Czy da się temu jakoś zaradzić? Sprawdź, dlaczego listonosz zostawia awizo w skrzynce na listy, mimo iż lokatorzy byli w domu.

Awizo w skrzynce, mimo iż było się w domu to zmora wielu osób. Dlaczego listonosz zostawia je w skrzynce i nie puka do drzwi? Odpowiedzi na te pytanie poszukuje wiele osób. Awizo to mała kartka, a raczej dokument, który umożliwia odbiór przesyłki na poczcie. Informuje on nas o szczegółowym terminie i adresie placówki pocztowej, w której możemy odebrać przesyłkę poleconą. Awizo to nie tylko komunikat, ale także świstek z którym musimy udać się do punktu, ponieważ w innym wypadku nie zostanie wydana nam korespondencja. Według Poczty Polskiej, każdy listonosz ma prawo zostawić awizo w dwóch przypadkach. Pierwszy to nierejestrowana przesyłka, która nie mieści się do skrzynki, a druga to przekaz pieniężny. Dlaczego w takim razie listonosz zostawia awizo, gdy odbiorca danej korespondencji jest w domu?

ROKSANA WĘGIEL I SMOLASTY RAZEM? | Maks on air

Dlaczego listonosz zostawia awizo?

Dlaczego listonosz zostawia awizo, gdy jest się w domu? Jaka jest tego przyczyna? Poirytowani odbiorcy często uważają, że awizo w skrzynce, wynika z lenistwa listonosza. Czy rzeczywiście tak jest? Praca listonosza wbrew pozorom należy do cięższego zawodu, szczególnie ze względu na warunki atmosferyczne i minimalną płacę. Muszą oni dostarczyć paczkę na czas, nawet gdy pada deszcz czy też śnieg, robiąc to na rowerach lub komunikacją miejską. Inni w tym celu używają prywatnego samochodu, jednak zwrot kosztów paliwa nie pokrywa wydatków w pełni. Okazuje się, że listonosz ma prawo nie zapukać do drzwi i zostawić awizo, w przypadku jeśli przesyłki listowe mające gabaryt B, czyli są większe niż otwór wrzutowy oddawczej skrzynki pocztowej.

Sonda
Czy listonosz zostawił Ci awizo jak byłeś w domu?
Listen on Spreaker.