Sycylia

i

Autor: Pixabay.com

Kup dom w najpiękniejszym włoskim mieście! Cena: 2 euro

2021-07-27 14:51

Stary dom w pięknym zakątku świata za jedyne 2 euro? To nie żart. Władze sycylijskiego Sambuca di Sicilia mają ofertę nie do odrzucenia dla wszystkich, marzących o życiu i wypoczynku we Włoszech. To już kolejna taka akcja. Dzięki poprzedniej - ich podupadłe niegdyś miasteczko przeżywa teraz prawdziwy rozkwit i głośno jest o nim na całym świecie!

Sambuca di Sicilia to miasteczko, które uznawane jest przez wielu za jedno z najpiękniejszych we Włoszech. Teraz, chętni mogą kupić dom w tym uroczym sycylijskim zakątku znanym z doskonałej oliwy i wina.

Miejcowy urząd gminy, wystawił na sprzedaż opuszczone i zniszczone domy znajdujące się w mieście. Cena wywoławcza każdego z nich to 2 euro! Nie ma jednak się co za bardzo łudzić, że którykolwiek z domów zostanie sprzedany za tak niską cenę. Dwa lata temu, lokalne władze zorganizowały podobną akcję. Wystawili na sprzedaż kilkanaście opuszczonych domów, zaś cenę wywoławczą ustalili na 1 euro. Zainteresowanie było ogromne, oferenci wręcz bili się o nieruchomości.

Teraz sytuacja będzie pewnie podobna, tym bardziej, że lokalni urzędnicy wysłali zaproszenie do udziału w licytacji tym, którym nie udało się kupić domu dwa lata temu.

Sambuca di Sicilia leży 68 km na południowy-zachód od Palermo, miejscowość założona zostałą przez greckich kolonistów, następnie znajdowało się pod panowaniem Arabów. W XIII w. podbita została przez Fryderyka II, króla Sycylii. Jeszcze w XIX wieku, Sambuca była świetnie prosperującym miastem. Jednak wystarczyło 200 lat, by zaczęła podupadać. Przez problemy ekonomiczne, liczba ludności zmniejszała się, zaś piękne, zabytkowe domy niszczały.

Sprzedaż opuszczonych nieruchomości okazała się strzałem w dziesiątkę. Od 2019 r., Sambuca przeżywa okres ekonomicznego wzrostu.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Źródło: Kup dom w najpiękniejszym włoskim mieście! Cena: 2 euro