Królowa Elżbieta II ma koronawirusa. Oświadczenie Pałacu Buckingham

i

Autor: Senedd Cymru/CC BY 2.0 wikimedia

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa. Oświadczenie Pałacu Buckingham

2022-02-21 8:52

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa. Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym potwierdza, że monarchini zachorowała. W oświadczeniu czytamy, że Elżbieta II będzie przebywać pod opieką lekarzy i postępować zgodnie ze wszystkimi zaleceniami. Premier Boris Johnson przesłał królowej życzenia powrotu do zdrowia.

95-letnia królowa Elżbieta II uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 - podaje agencja Reutera, która powołuje się na Pałac Buckingham. Te doniesienia zostały potwierdzone przez najbliższych współpracowników królowej. W oświadczeniu wydanym przez Pałac możemy przeczytać, że mimo zakażenia koronawirusem monarchini nie czuje się źle i będzie kontynuowała lekkie obowiązki. - Pałac Buckingham potwierdza, że ​​królowa uzyskała dzisiaj pozytywny wynik testu na COVID-19. Jej Wysokość doświadcza łagodnych objawów przypominających przeziębienie, ale spodziewa się kontynuować lekkie obowiązki w Windsorze w nadchodzącym tygodniu. Będzie nadal otrzymywać opiekę medyczną i postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi - czytamy.

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa. Boris Johnson życzy powrotu do zdrowia

Na wieści o chorobie królowej Elżbiety II zareagował szef rządu Wielkiej Brytanii Boris Johnson, który za pośrednictwem Twittera, życzył monarchini powrotu do zdrowia.

 - Jestem pewien, że przemawiam w imieniu wszystkich, życząc Jej Królewskiej Mości szybkiego powrotu do zdrowia po koronawirusia - napisał na Twitterze.

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa. Chorowali jej najbliżsi

W ubiegłym tygodniu pozytywy wynik testu na koronawirusa otrzymał także 73-letni książę Karol, następca brytyjskiego tronu. W zaledwie kilka dni po wykryciu choroby, zachowała żona Karola księżna Camilla.

Królowa Elżbieta II ma 95 lat. Początkiem lutego świętowała 70-lecie panowania. Przez ten czas przeszła wiele zabiegów medycznych, a każdy z nich budził wielkie zainteresowanie ludzi i mediów. W październiku 2021 roku świat obiegła informacja, że monarchini trafiła na jedną noc do szpitala. Po tym lekarze polecili Elżbiecie II odpoczynek. Królowa w kwietniu tego roku skończy 96 lat.

Ściąganie przechylonej iglicy w kościele w Białogardzie
Sonda
Czy wolisz pracować w domu czy wolisz wyjść do pracy?
Źródło: Królowa Elżbieta II ma koronawirusa. Oświadczenie Pałacu Buckingham