Koniec z silnikami spalinowymi?

i

Autor: canva.com Koniec z silnikami spalinowymi?

Koniec z silnikami spalinowymi? Polska podpisała deklarację na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych

2021-11-17 14:13

Polska podpisała deklarację na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych nie później niż do 2035 r. Co to oznacza dla nas? Czy w Polsce naprawdę nie kupimy już żadnego samochodu na benzynę i ropę? Tym tematem postanowił zając się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Koniec z silnikami spalinowymi? Polska podpisała deklarację na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych. Podczas ostatniej konferencji ONZ padła taka deklaracja. Trzeba ją traktować bardziej w kategorii długoterminowej strategi i celu, do jakiego ostatecznie dążymy. Żeby taki zakaz mógł obowiązywać w Polsce koniecznie jest wprowadzenie w dalszej kolejności odpowiednich regulacji natury prawnej. Sama deklaracja ma bardzo istotne znaczenie, ponieważ stanowi pierwszy krok w kierunku zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych w Polsce. Kraje takie jak Norwegia czy Wielka Brytania założyły, że taki zakaz zostanie wprowadzony jeszcze przed 2035 roku.

Powstanie armia Unii Europejskiej? Kompas Strategiczny mówi o siłach szybkiego reagowania

takiego wykonania Skrable Ani Wyszkoni jeszcze nie słyszeliście!

Koniec z silnikami spalinowymi? Polska podpisała deklarację na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych

Tematem zainteresował się Artur Jarząbek i postanowił o nim porozmawiać w swoim programie Supernova w samo południe. Do debaty zaprosił Jana Wiśniewskiego z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz dziennikarza i publicystę z portalu mpolska24.pl Mariusza Giereja. Wiśniewski uważa, że w Polsce elektromobilna rewolucja przebiega o wiele wolniej, niż w szeregu innych państw Unii Europejskich. Przede wszystkim główną rolę pełnia tu względy gospodarcze. W Polsce zarabia się mniej, niż w krajach Europy zachodniej. Stąd też liczba rejestracji samochodów elektrycznych jest niższa.

Koronawirus Polska: co zamiast lockdownu dla niezaszczepionych? Jest już propozycja!

Gierej stwierdził, że nie wie dlaczego Polska podpisuję takie deklaracje. Nasi najwięksi gospodarczy partnerzy, dla których produkujemy części samochodowe mamy też fabryki silników spalinowych, dlaczego my podpisujemy tego typu dokumenty, naprawdę nie wiem. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Koniec z silnikami spalinowymi? Polska podpisała deklarację na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych Supernova w samo południe" on Spreaker.