Asteroida

i

Autor: Pixabay

Koniec świata 1 listopada 2022?! Niebezpieczna ASTEROIDA pędzi w stronę Ziemi

Każdy z nas przeżył przynajmniej kilkanaście końców świata. Naukowcy regularnie informują jednak o potencjalnie niebezpiecznych obiektach, które pędzą w stronę naszej planety. Tym razem mowa o asteroidzie RM4, która zbliży się do naszej planety 1 listopada.

Koniec świata 1 listopada 2022 roku?! Wszelkie nie do końca zidentyfikowane obiekty budzą niepokój wśród wielu osób. Nie inaczej jest tym razem. Naukowcy odkryli, że asteroida RM4, którą zakwalifikowano jako niebezpieczną, zbliża się do Ziemi. Jak podają, pędzący w stronę naszej planety obiekt może mieć średnicę od 300 do 740 metrów i przybierać prędkość sięgającą nawet 85 tysięcy kilometrów na godzinę! Najnowsze prognozy mówią o tym, że asteroida RM4 zbliży się do Ziemi już w najbliższy wtorek  1 listopada. Tego dnia w Polsce obchodzimy Wszystkich Świętych. Asteroida ma zbliżyć się do naszej planety na maksymalną odległość wynoszącą prawie sześć razy więcej niż odległość Księżyca od Ziemi. Sprawdzamy, czy obiekt rzeczywiście stanowi zagrożenie dla naszego życia.

Upał na Wszystkich Świętych 2022?! Prognoza pogody na 1.11 wprawia w osłupienie!

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

Asteroida RM4 widoczna w Polsce

Specjaliści twierdzą, że mimo iż obiekt zakwalifikowano jako potencjalnie niebezpieczny, nie stanowi zagrożenia. Jego przelot będzie można zaobserwować na niebie. Do jego obserwacji potrzebny będzie jednak specjalistyczny sprzęt. Według najnowszych ekspertyz asteroida RM4 ma być widoczna w Polsce 1 listopada o 20:27.

Sonda
Czy wierzysz w koniec świata?