szkoła, nauka zdalna

i

Autor: pexels Wraca NAUKA ZDALNA. Władze podjęły decyzję. Już nie ma odwrotu!

KONIEC NAUKI ZDALNEJ w TYCH województwach?! Padła ważna deklaracja ministra

2022-02-01 9:20

Czy nauka zdalna w szkołach zostanie skrócona? Okazuje się, że w niektórych regionach, może skończyć się już w przyszłym tygodniu! Ważną deklarację w tej sprawie przekazał we wtorek, w programie Sedno Sprawy Przemysław Czarnek, minister edukacji. Co takiego powiedział? Jak długo ma trwać nauka zdalna w Polsce? O tym wszystkim możesz przeczytać w naszym artykule.

Nauka zdalna może trwać krócej! Minister Przemysław Czarnek zdradził, jakie są plany prowadzonego przez niego resortu.

- Za chwilę będziemy o tym rozmawiać z minister Marzeną Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa covidowego, którą powołałem zaraz po tym, jak zostałem ministrem - powiedział szef resortu edukacji. - Będzie się z nimi jeszcze spotykała po to żeby na bieżąco analizować sytuację. Jeżeli będzie taka możliwość, to skrócimy ten okres nauki zdalnej, czy będziemy chcieć go skrócić - zwłaszcza w tych województwach, w których ferie już się zakończyły. W pozostałych województwach to i tak będą dwa tygodnie, bo są ferie zimowe.

Minister wskazał, że jest pięć województw, w których ferie już są zakończone. Mowa o tych regionach, w których trwały one do 30 stycznia. To województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

- Jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, będziemy starać się skrócić w nich tę naukę zdalną o tydzień lub dwa tygodnie - powiedział Czarnek.

Przypomnijmy: od czwartku, 27 stycznia, do 27 lutego uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych przeszli na nauczanie zdalne. Uczniowie młodsi i przedszkolaki nadal uczą się stacjonarnie. To działania rządu spowodowane wzrostami zachorowań na covid-19.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Źródło: KONIEC NAUKI ZDALNEJ w TYCH województwach?! Padła ważna deklaracja ministra