Mateusz Morawiecki zdradził, co myśli o budowie dróg ekspresowych! Co powiedział premier?

i

Autor: Tomasz Golla Konferencja premiera 25.11. O której? Co ogłosi Mateusz Morawiecki?

Konferencja premiera 25.11. O której? Co ogłosi Mateusz Morawiecki?

2021-11-25 8:53

Konferencja premiera 25.11. Co ogłosi Mateusz Morawiecki? W czwartek odbędzie się narada sztabu kryzysowego z udział prezydenta i premiera. Co to oznacza? Jakich informacji możemy oczekiwać? Czego możemy dowiedzieć się podczas konferencji premiera?

Konferencja premiera 25.11. Co ogłosi Mateusz Morawiecki?

Konferencja premiera 25.11. Co może przedstawić Mateusz Morawiecki? W czwartek, 25 listopada odbędzie się narada sztabu kryzysowego. Weźmie w niej udział premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, a także szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSZ Zbigniewa Raua oraz przedstawicieli służb.

Głównym tematem będzie z pewnością kryzys na granicach Unii Europejskiej i Białorusi. Przypomnijmy, że od wiosny tego roku wzrosła liczba prób nielegalnego przekraczania granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

Śmigłowiec na dachu szpitala. W Lublinie podniebni ratownicy "zaparkują" na dachu Szpitala Wojskowego

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego 25.11. Czy będą nowe obostrzenia?

Podczas narady sztabu kryzysowego mogą również zapaść decyzje w sprawie stanu wyjątkowego. Ten został wprowadzony 2 września 2021 roku. Objął 115 miejscowości w woj. podlaskim oraz 68 miejscowości w woj. lubelskim. Początkowo obowiązywał przed 30 dni. Jednak Sejm 30 września przedłużył go o kolejne 60 dni.

Dodajmy, że w Polsce mamy też coraz poważniejszą sytuację związaną z pandemią koronawirusa. W środę i w czwartek odnotowano ponad 28 tysięcy zakażeń. W ciągu obu tych dni zmarło też prawie 500 osób. Ten temat również może zostać poruszony na naradzie sztabu kryzysowego. Czy konferencja premiera 25.11. będzie też tego dotyczyć?

Konferencja premiera może również dotyczyć wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej, o której mówi się od jakiegoś czasu. Być może poznamy więcej konkretów czego będzie ona dotyczyć.

Konferencja premiera 25.11. O której? Gdzie oglądać?

Konferencja premiera 25.11. o której się odbędzie? Jeśli rząd zdecyduje się przeprowadzić konferencję prasową, to możemy spodziewać się jej około godziny 11.00. Premier Mateusz Morawiecki może zabrać głos w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią, stanu wyjątkowego, tarczy antyinflacyjnej lub obostrzeń w związku z czwartą falą.

Gdzie oglądać konferencję premiera 25.11.? Konferencja Mateusza Morawieckiego transmitowana będzie m.in. w telewizji na kanałach Polsatu czy TVP. Będzie ją można zobaczyć również na stronie rządowej oraz w mediach społecznościowych.

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone obostrzenia?
Źródło: Konferencja premiera 25.11. O której? Co ogłosi Mateusz Morawiecki?