Kłótnie przy wigilijnym stole. Psycholog radzi jak ich uniknąć.

i

Autor: canva.com Kłótnie przy wigilijnym stole. Psycholog radzi jak ich uniknąć.

Kłótnie przy wigilijnym stole. Psycholog radzi jak ich uniknąć

2021-12-23 15:12

Polityka, szczepienia a może coś jeszcze? O czym nie powinniśmy rozmawiać przy wigilijnym stole, żeby rodzinne spotkanie nie zamieniło się w wojnę. O tym rozmawiał Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Kłótnie przy wigilijnym stole. Psycholog radzi jak ich uniknąć. Jak co roku w święta przy wielu polskich stołach poruszane są tematy, które wzbudzają wielkie kontrowersje. Najczęściej jest to polityka, religia, podwyżki cen, a od niedawana szczepionki i sprawy związane z koronawirusem. Bardzo często zapominamy pytać bliskich co u nich słychać oraz czy wszystko jest w porządku. Nie chodzi o to, że Wigilia to ma być jeden wielki dwu godziny czy trzy godziny small talk o pogodzie, ale po prostu warto jest rozmawiać na takie tematy, które nikomu nie będą podnosić ciśnienia. My żyjemy ostatnio w nerwowych czasach mamy tyle stresów na co dzień, że chociaż w święta zadbajmy o miłą atmosferę. Stwierdziła psycholog i psychoterapeutka Katarzyna Kucewic.

Policja ostrzega: NIE KLIKAJ w nieznane linki i uważaj na to, co przychodzi w SMS-ach! To oszustwo [FILM]

SuperNova LIVE: Magda Bereda z największymi hitami! [KONCERT]

Kłótnie przy wigilijnym stole. Psycholog radzi jak ich uniknąć

Uważam, że w świąteczne potkania niosą za sobą wiele pożytku i wiele strat. To wszystko oczywiście zależy od rodziny, bo są rodziny, które nawet jeżeli się różnią, to potrafią się pięknie różnić i potrafią uszanować wzajemnie swoje odrębności. Natomiast w wielu rodzinach dochodzi do ogromnie nieprzyjemnych sytuacji. Mogę powiedzieć że już na koniec października zaczyna się temat już niedługo święta, trzeba będzie tam znieść tę wigilię, czyli tak naprawdę dwie trzy godziny wspólnego siedzenia przy stolę to przecież nie powinno być żadnym wyczynem, ale niestety bywa właśnie inaczej i dochodzi do bardzo przykrych incydentów kąśliwych uwag, zaczepek czy awantur powiedziała psycholog i psychoterapeutka Katarzyna Kucewic. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Kłótnie przy wigilijnym stole. Psycholog radzi jak ich uniknąć" on Spreaker.