Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Silny mróz i opady możliwe jeszcze w listopadzie!

i

Autor: Pexels

Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Silny mróz i opady możliwe jeszcze w listopadzie!

2021-11-12 9:38

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Opady białego puchu możliwe są jeszcze w tym miesiącu! Najnowsze prognozy mówią o sporym ochłodzeniu, które w drugiej połowie tego miesiąca ma namieszać w pogodzie. Nadciąga do nas arktyczne powietrze, a to sprawia, że prawdopodobieństwo śniegu w listopadzie jest całkiem spore!

Pierwsze opady śniegu w Polsce nie tylko w górach, ale także na nizinach mogą wystąpić jeszcze w listopadzie. Wszystko za sprawą sporego ochłodzenia, które wielkimi krokami nadciąga do naszego kraju. Według nowych prognoz zima ma przeprowadzić pierwszy zmasowany atak jeszcze w tym miesiącu, dokładnie w drugiej połowie miesiąca. Pojawi się mróz, szczególnie nocą, a także niższe temperatury w ciągu dnia i śnieg. Ten może wystąpić w postaci deszczu ze śniegiem, ale gdzieniegdzie zobaczymy przelotne opady samego śniegu. Kiedy dokładnie i gdzie możemy spodziewać się pierwszego opadu białego puchu w Polsce?

CZYTAJ TAKŻE: IMGW ostrzega: Dziś pojawią się mgły. Widzialność ograniczona nawet do 200 metrów!

Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

W Polsce większe ochłodzenie planowane jest około 15-16 listopada. Do kraju ma nadciągnąć arktyczne powietrze o cechach morskich. Wówczas pojawią się opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, a także samego śniegu. Biały puch bez wątpienia spadnie w górach, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawi się także na nizinach. Przelotne opady przejdą przez całą Polskę. Będą przemieszczać z północy na południe kraju.

- Pamiętajmy, że dokładny termin pierwszych opadów śniegu i powiewu zimy na nizinach w Polsce w tym sezonie może jeszcze ulec zmianie, jednak ich wystąpienie w drugiej połowie listopada jest niemal pewne – czytamy na portalu Dobra Pogoda 24.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Silny mróz

Według prognoz w początek przyszłego tygodnia będzie zimny. Już w poniedziałek na północy kraju o poranku termometry mogą wskazywać zaledwie 2 stopnie Celsjusza. W tym samym czasie na południu i południowym-wschodzie Polski temperatura spadnie do nawet -4 stopni Celsjusza. W centrum również będzie zimno. Termometry mogą wskazać -2/-3 stopnie.

Dzień później, 16 listopada na południu będzie nieco chłodniej. O poranku mogą wystąpić przymrozki. Według prognoz temperatura jaka może tam wystąpić to 0 stopni Celsjusza. Im dalej w głąb kraju tym zimnej. W centrum od -4 i do -6 na południu i południowym-wschodzie.

Bydgoskie morsy wskoczyły do Brdy! Za nami inauguracja sezonu
Sonda
Czy czekasz na prawdziwą zimę?
Źródło: Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Silny mróz i opady możliwe jeszcze w listopadzie!