Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Canva

Kiedy są egzaminy 8-klasisty 2023? Kalendarz i odliczanie w jednym miejscu!

Egzaminy ósmoklasisty, wcześniej gimnazjalne, przed długi czas odbywały się w kwietniu. Wskutek decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki terminy odbywania się sesji egzaminacyjnej dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych uległy zmianie. Kiedy są egzaminy 8-klasisty w 2023 roku? Przypominamy oficjalny harmonogram MEiN.

Spis treści

  1. Kiedy są egzaminy ósmoklasisty 2023?
  2. Egzamin ósmoklasisty 2023 - kiedy wyniki?
  3. Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty?

Egzaminy ósmoklasisty 2023 - kiedy są? Jak zapewne pamiętają nieco starsi uczniowie, egzaminy gimnazjalne, które później zostały wyparte właśnie przez egzaminy 8-klasisty, odbywały się w kwietniu. Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło jednak decyzję o wprowadzeniu zmian ze względu na fakt, iż uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych często traktowali zakończenie sesji egzaminacyjnej jako zakończenie roku szkolnego, których w ich przypadku trwa przecież do czerwca. Te wejdą w życie już za moment. Jako że egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, coraz więcej uczniów i ich rodziców szuka dokładnego harmonogramu odbywania się egzaminów 8-klasisty w 2023 roku. Dzieci tradycyjnie zmierzą się z arkuszami z 3 przedmiotów wyłącznie w formie pisemnej. Przystąpienie do niego jest warunkiem zdania szkoły podstawowej.

Ile trwa majówka 2023? Długi weekend ucieszy Polaków!

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

Kiedy są egzaminy ósmoklasisty 2023?

Zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2022/23 egzamin ósmoklasisty w terminie głównym będzie przeprowadzony od 23 do 25 maja 2023 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2023 - kiedy wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone już w wakacje, a dokładnie 3 lipca 2023 roku. Uczniowie będą mogli się z nimi zapoznać po zalogowaniu w systemie ZIU na stronie www.wyniki.edu.pl.

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty?

Przejęci zbliżającą się sesją egzaminacyjną uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zastanawiają się, czy egzaminu 8-klasisty można nie zdań. Nie jest to możliwe. W przypadku EÓ nie ma określonego minimalnego progu zdawalności.

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?