Pełnia

i

Autor: Canva

ciekawostki

Pełnia Księżyca sierpień 2023. Kiedy jest Księżyc Jesiotrów? [DATA, GODZINA]

Księżyć Jesiotrów zbliża się wielkimi krokami. Kukurydziana pełnia już za moment rozświetli nasze niebo. Sierpniowa pełnia Księżyca ma swoje znaczenie. O której godzinie Srebrny Glob w pełnej okazałości pojawi się na niebie? Znamy datę i godzinę tego wyczekiwanego zjawiska!

Pełnia Księżyca w sierpniu 2023 to zjawisko, na którego nadejście czekają wszyscy fani astronomii. Kiedy na niebie zaświeci Księżyc Jesiotrów? W tym miesiącu nastąpi to wyjątkowo wcześnie. Jak zapewne zauważyliście, w ostatnich dniach lipca 2023 Srebrnego Globu stale przybywa. To oznacza jedno - już za moment na niebie pojawi się Kukurydziana Pełnia Księżyca, zwana też Czerwonym Księżycem! Co to właściwie oznacza? Czy Księżyc faktycznie zaświeci się na czerwono? Nic z tych rzeczy! Nazwa ta pochodzi od od czerwonego odcienia, który pojawia się pod wpływem wieczornej, letniej mgły. Za nazwę Księżyc Jesiotrów odpowiadają natomiast prawdawne plemiona rybackie. To właśnie w sierpniu łowy były najbardziej spektakularne.

Czy plaża nudystów odstrasza Polaków? Opalanie topless #EwelinaPyta

Pełnia Księżyca w sierpniu 2023 - DATA, GODZINA

Kiedy jest najbliższa Pełnia Księżyca? Zjawisko mogliśmy podziwiać już na początku miesiąca, ponieważ w tym roku Kukurydziana Pełnia wypadła w poniedziałek 1 sierpnia, a swój punkt kulminacyjny uzyskała o godzinie 20:30. To jednak nie koniec! W sierpniu czekają nas aż dwie pełnie. Niebieski Księżyc rozbłyśnie na niebie także 31 sierpnia 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Pełnia Księżyca w sierpniu 2023 zaświeci dwa razy. Kiedy oglądać Pełnię Księżyca Jesiotrów?

Sonda
Odczuwasz wpływ pełni Księżyca?