Mural Banksy'ego

i

Autor: internet

Wyrwał kawałek muru ze ściany budynku i sprzedał za 10 milionów złotych! Co tak podbiło cenę zwykłej ściany?

2022-01-17 15:24

Właściciel budynku wyciął kawałek ściany i sprzedał go za 10 milionów. Co spowodowało, że niewielki fragment okazał się aż tak cenny. Odpowiedz zapewne was zaskoczy, bo chodzi o mural. A dokładnie wizerunek chłopca z łomem, którego twórca jest słynnym artystą. Więcej o tej nietypowej sytuacji przeczytacie w artykule.

Mural wart prawie 10 milionów!

Dla wielu osób niewielki malunek prezentujący dziecko trzymające w dłoniach łom nie było czymś niezwykle cennym. Mural zamalowany został w sierpniu ubiegłego roku na ścianie starego sklepu elektrycznego umiejscowionego w nadmorskim brytyjskim miasteczku Lowestoft. Właściciele budynku już chcieli sprzedać nieruchomość za około 300 tysięcy funtów (ok. 1,6 mln złotych). Okazało się jednak że dzięki niewielkiemu muralowi budynek nagle zyskał na wartości. Twórcą muralu okazał się Banksy. Jest to jeden z najsłynniejszych artystów streetartowych. Potwierdził on, że rzeczone dzieło zostało stworzone przez niego. Właściciel budynku zdecydował się na dosyć kontrowersyjne rozwiązanie by zarobić na ścianie z muralem.

Dzieło Banksy’ego, zostało zerwane z budynku wraz z częścią zabudowy już w listopadzie. Teraz oficjalnie ogłoszono, że malowidło zostało sprzedane pewnemu prywatnemu brytyjskiemu przedsiębiorcy za prawie dwa miliony funtów (ok. 10 mln złotych). Warto zauważyć, że nie jest to wysoka cena za dzieło Banksy’ego. Jego praca „Love Is In The Bin” została wylicytowana za kwotę 18,5 miliona funtów, czyli przeszło 100 milionów złotych. Jak można się domyślić lokalne władze były zaskoczone i zażenowane decyzją właściciela obiektu. Uważali oni bowiem, że właściciel budynku zdecydował się zarobić na czymś, co nie do końca było jego własnością i co stanowiło lokalną atrakcję turystyczną. Czy tajemniczy artysta pojawi się ponownie w mieście i ozdobi kolejny mur?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Burza śnieżna w Krakowie
Źródło: Wyrwał kawałek muru ze ściany budynku i sprzedał za 10 milionów złotych! Co tak podbiło cenę?