Pierzaste trampki wykonane na zamówienie z membranami.

i

Autor: Danny Deraney/Twitter Pierzaste trampki wykonane na zamówienie z membranami.

Kaczka przebiegła maraton. Zrobiła to jeszcze w wyjątkowych butach!

2021-11-12 8:30

Kilku nowojorczyków trzyma w domu kaczkę i prowadzi jej profil w mediach społecznościowych. Ptak spokojnie podróżuje z nimi po mieście: jeździ metrem, odwiedza kawiarnie i bierze udział w wystawach sztuki, ale dużą popularność kaczka zyskała... po ostatnim maratonie.

Każdego roku, w pierwszą niedzielę listopada, w Nowym Jorku odbywa się maraton z 50 000 biegaczy i ponad dwoma milionami widzów. W tym roku z powodu pandemii liczba osób była ograniczona, ale wciąż mówiliśmy o dziesiątkach tysięcy osób. Towarzyszyła im kaczka o imieniu Wrinkle, która przebiegła część 42-kilometrowego dystansu.

Kaczka ma około roku. Należy do rasy pekińskiej, hodowanej w Chinach do celów spożywczych. Jej właściciele postanowili nie używać kaczki „zgodnie z jej przeznaczeniem” i uczynili ją członkiem rodziny, nazywając Wrinkle „dużym dzieckiem”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

LEL, SWAG i YOLO- czyli jak dobrze znasz młodzieżowy slang!?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od łatwych pytań. Co oznacza słowo FEJM?
Źródło: Kaczka przebiegła maraton. Zrobiła to jeszcze w wyjątkowych butach!