Jeleń musiał żyć z oponą na szyi. Nosił ją przez dwa lata [ZDJĘCIA, FILM]

2021-10-13 9:06

Jeleń kanadyjski z Kolorado w USA przez dwa lata był uwięziony z ważącą 16 kg oponą na szyi. Funkcjonariuszom służby ochrony przyrody udało się na szczęście po kolejnej próbie udało się go uwolnić. Strażnicy leśni opowiedzieli, w jakie jeszcze zaskakujące przedmioty zaplątywały się dzikie zwierzęta w parku.

Według pracowników Colorado Parks and Wildlife, czteroipółletniego jelenia ważącego 270 kg zauważono w sobotni wieczór w pobliżu Pine Junction, na południowy zachód od Denver. Jak udało się im ustalić, zwierzę przez co najmniej dwa lata pałętało się po wzgórzach z oponą na szyi. Na szczęście - wprawadzie dopiero po czwartej próbie - udało się usunąć to obciążenie z szyi jelenia. 

Usunięcie opony z szyi jelenia nie było prostym zadaniem. Trzeba było odciąć poroże zwierzęcia, bo nie dało się jej inaczej przeciąć. 

Oszacowano, że obciążenie, z którym żył jeleń ważyło 16 kg.

Pracownicy parku mówią, że w czasie swojej pracy widzieli już wiele. Choćby jelenie, łosie, niedźwiedzie i inne dzikie zwierzęta, które zaplątały się w różne przedmioty, w tym huśtawki, hamaki, sznury do bielizny, oświetlenie dekoracyjne lub świąteczne, meble, klatki na pomidory, karmniki dla kur, kosze na pranie, bramki do piłki nożnej i siatki do siatkówki.

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Jeleń musiał żyć z oponą na szyi. Nosił ją przez dwa lata [ZDJĘCIA, FILM]