Jarosław Kaczyński

i

Autor: FACEBOOK/PIS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński będzie dyskutował o wizji przyszłości Europy i Unii Europejskiej

2021-11-12 15:23

Prezes PiS zaprosił do Warszawy liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych. Do spotkania przedstawicieli tych partii ma dojść na początku grudnia w stolicy. Kogo zaprosił Jarosław Kaczyński do dyskusji o wizji przyszłej Europy i Unii Europejskiej, przeczytacie w artykule poniżej.

Jaka będzie wizja Europy oczami prezesa PiS i jego gości?

Jak donosi PAP informacje o planowanym spotkaniu, którego inicjatorem jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, przekazał europoseł PiS Tomasz Poręba. Informacja ta została potwierdzona przez wicerzecznika PiS, który potwierdził, że na początku grudnia w Warszawie jest planowane spotkanie europejskich liderów partii konserwatywnych, prawicowych i centroprawicowych. Według przekazanych informacji tematem spotkania będzie omówienie przyszłości Europy oraz próba wypracowanie przez przedstawicieli tych partii wspólnej wizji Europy i Unii Europejskiej.

Na spotkanie zaproszono m.in. przewodniczącą Braci Włochów Giorgię Meloni, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana oraz przewodniczącego Ligi Matteo Salviniego. Spotkanie ma być kontynuacją zapoczątkowanej w lipcu deklaracji ideowej liderów tych partii. Według podpisanej w tym okresie dokumencie, celem współpracy jest reforma UE poprzez powrót do idei, które legły u podstaw jej stworzenia. Jaka dokładnie jest wizja przyszłej Europy i Unii Europejskiej według przedstawicieli partii konserwatywnych, prawicowych i centroprawicowych dowiemy się zapewne wkrótce po spotkaniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Nie czuję się bezpiecznie w Polsce Kaczyńskiego
Źródło: Jarosław Kaczyński będzie dyskutował o wizji przyszłości Europy i Unii Europejskiej