Jarosław Gowin

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Jarosław Gowin

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Minister traci stanowisko

2021-08-10 18:07

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Chodzi o spór ws. Polskiego Ładu. Lider Porozumienia publicznie krytykował pomysły rządu.

Jarosław Gowin traci stanowisko. Lider Porozumienia nie będzie już pełnił funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.  Jak podkreślił rzecznik rządu, chodzi o spór dotyczący Polskiego Ładu. Gowin krytykował pomysły rządu.

- Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - poinformował we wtorek na konferencji rzecznik rządu Piotr Müller.

- Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy - zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy - dodał rzecznik.

- Odpowiedzią na kryzys związany z epidemia był i jest nadal Polski Ład, czyli kompleksowy program zmian społeczno-gospodarczych i pod którym wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy - dodał.

 Müller podkreślał, że pod Polskim Ładem podpisał się również lider Porozumienia Jarosław Gowin. Dodawał, że w czasie podpisywania umowy koalicyjnej Porozumienie miało 20 parlamentarzystów, a dziś ma ich mniej.Rzecznik rządu dodawał, że to Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej.

W związku z wskazanymi wątpliwościami premier - jak dodał Müller podjął decyzję o dymisji Jarosława Gowina.

- Ze względu na te wszystkie przesłanki pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do pana prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - poinformował rzecznik rządu.

Muzyczne hity lat 80. Kto śpiewa ten polski przebój?

Pytanie 1 z 8
Kto wylansował przebój "Zakazany owoc"?
Urwanie chmury na Mokotowie
Źródło: Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Minister traci stanowisko