Lamborghini wskrzesiło model Countach

i

Autor: Lamborghini Lamborghini Countach w nowoczesnym wcieleniu

Jaki jest NAJWYŻSZY MANDAT świata? Kierowca lamborghini na zawsze go zapamięta!

2021-10-11 13:24

Wielu z nas zdążyło się przekroczyć prędkość. Przyczyną jest często "zbyt ciężka noga", ale także nieuwaga. Czasem okazuje się, że na danym odcinku obowiązuje już inne ograniczenie prędkości. Kierowca lamborghini nie ma zbytnio jak wytłumaczyć. Szokuje nie tylko jego prędkość na liczniku ale i mandat, który otrzymał. Ile go kosztowała brawurowa jazda?

Młody Irakijczyk na stałe mieszkający w Norwegii kupił auto w Niemczech i chciał je sam sprowadzić do domu - pisze amerykańska agencja AP.

Póki jeszcze jechał po autostradach w Niemczech, nie było większych problemów, ponieważ na niektórych odcinkach autostrad nie ma ograniczeń prędkości. Miał jednak pecha, kiedy wjechał do Danii i miał na liczniku 236 km/godz., kiedy zatrzymała go policja. Dozwolona prędkość na duńskich autostradach, to 130 km/godz. Według nowych przepisów funkcjonariusze byli zobowiązani do odebrania mu auta i przekazania go na licytację. Pieniądze zasilą budżet rządu w Kopenhadze. Jak powiedział dziennikowi „Nordjyske” Jess Falberg, oficer policji, który dokonał zatrzymania i odebrania auta, właściciel Huracana był „trochę niezadowolony”.

To „niezadowolenie” będzie jeszcze większe, kiedy przyjdą kolejne kary: 700 euro za jazdę po autostradzie z szybkością przekraczającą 230 km/godz., plus 70 euro grzywny , która zostanie przekazana na fundusz pomocy ofiarom wypadków drogowych. No i w najbliższym czasie szybko już nie pojedzie, bo stracił prawo jazdy na 10 lat.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Samochody gwiazd. Wojewódzki z nowym Lamborghini?
Źródło: Jaki jest NAJWYŻSZY MANDAT świata? Kierowca lamborghini na zawsze go zapamięta!