Kwarantanna

i

Autor: pixabay.com Kwarantanna

Jak sprawdzić, czy jesteś na KWARANTANNIE? Zrobisz to w prosty sposób

2021-11-08 12:06

Jaki jest mój status kwarantanny? Jeśli zadajesz sobie takie pytanie, koniecznie poznaj na nie odpowiedź. Z naszego artykułu dowiesz się, jak szybko sprawdzić, czy kwarantanna domowa wciąż cię obowiązuje.

Jak sprawdzić, czy jestem na kwarantannie? To pytanie, które w dobie koronawirusa zadaje sobie wiele osób przebywających w odosobnieniu z powodu zakażenia. Szybkie znalezienie takich informacji nabiera jeszcze większego znaczenia w sytuacjach takich, jak ta z listopada 2021. Przez awarię systemu, automatycznie rozsyłana była informacja o przedłużeniu kwarantanny dla osób, które kończyły okres izolacji 5. lub 6. listopada. Jak podawał TVN.24, wiadomość dostała część uczniów i uczennic z kilku różnych szkół w Polsce oraz ich rodzice. Główny Inspektorat Sanitarny wydał w tej sprawie komunikat w którym prosi o zignorowanie wiadomości o przedłużeniu zakończonej już kwarantanny. Jak zatem sprawdzić status kwarantanny? O tym w dalszej części artykułu.

Pożar radiowozu na Karmelickiej. „Ktoś oblał go cieczą i podpalił”

Czy jestem na kwarantannie? Szybko możesz to sprawdzić

Główny Inspektorat Sanitarny dementował błędne informacje na swojej stronie: - W związku z błędem systemu, odnotowano pojawiające się automatyczne informacje telefoniczne skierowane do osób, których kwarantanna zakończyła się 5 lub 6 listopada. Wiadomości głosowe informują błędnie o przedłużeniu zakończonej już kwarantanny. Prosimy o zignorowanie tych informacji - czytamy w komunikacie. Za każdym razem warto jednak samemu sprawdzić swój status kwarantanny. Jak to zrobić? Informacje na ten temat znajdujemy na stronach Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Podane są tam dwie możliwości. Pierwsza to wypełnienie formularza na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus. Drugi sposób to telefon na infolinię sanepidu pod numerem 22 25 00 115. Obie drogi pozwalają na szybkie sprawdzenie, jaki jest status naszej kwarantanny.

Źródło: www.gov.pl

Źródło: Jak sprawdzić, czy jesteś na KWARANTANNIE? Zrobisz to w prosty sposób