Guniak czerwczyk - czy jest groźny?

i

Autor: screen/youtube: Wild Boar Channel Guniak czerwczyk - czy jest groźny?

Inwazja WIELKICH owadów! Mogą być groźne, wchodzą za koszule i wpadają do ust! [WIDEO]

2021-07-06 9:12

Lato w pełni, a wraz z nim do Polski zawitały okropne owady. Są sporych rozmiarów, mają miodowy lub brunatny kolory, a część z nich jest mocno owłosiona. Wplątują się we włosy, wchodzą za koszule, a nawet wpadają do ust. Co więcej, uciążliwe mogą być szczególnie dla jednej grupy osób. O jakie paskudztwa chodzi?

Inwazja wielkich owadów w Polsce. Czym są?

Lato przynosi nam nie tylko piękną, słoneczną pogodę i wysokie temperatury. W tym okresie musimy także liczyć się z licznymi nieprzyjemnościami, jak np. ataki uciążliwych owadów. I nie mówimy tu tylko o komarach, osach czy szerszeniach. Podczas wieczornych spacerów można natknąć się również na inne stworzonka. Jak na owady są dość spore - mają niecałe 2 cm. Są w kolorze miodowym, żółtobrunatnym lub brunatnym. Samice bywają również mocno owłosione. Z wyglądu mogą przypominać chrabąszcze majowe lub kasztanowe. O czym mowa? To guniaki czerwczyki, które mogą być bardzo uciążliwe.

Raport z anteny 5.07, godz.10

Guniak czerwczyk - czy jest groźny?

Guniaki przeważnie w naszym kraju pojawiają się w czerwcu. W tym roku z powodu chłodnej wiosny można je napotkać teraz. Czy guniaki czerwczyki są dla nas groźne? Ich wygląd może przerazić. Są sporych rozmiarów, szybko latają i wydają nieprzyjemne dźwięki. Nie zagrażają jednak bezpośrednio ludziom. Ich aparat gębowy nie jest w stanie przeciąć ludzkiej skóry. Co więcej, bardziej skupiają się na roślinach. Ale uwaga! Guniaki mogą być niebezpieczne dla rowerzystów. Podczas jazdy mogą wpaść do włosów, za koszulę lub do ust. Takie działanie z pewnością zakłóci prowadzenie pojazdu, co może spotkać się z niebezpieczeństwem dla rowerzysty lub innych osób wokół.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Inwazja WIELKICH owadów! Mogą być groźne, wchodzą za koszule i wpadają do ust! [WIDEO]