Intensywny śnieg i oblodzenie! IMGW wydało alerty! [SPRAWDŹ MAPĘ]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Intensywny śnieg i oblodzenie! IMGW wydało alerty! [SPRAWDŹ MAPĘ]

Intensywny śnieg i oblodzenie! IMGW wydało alerty! [SPRAWDŹ MAPĘ]

2022-01-21 17:35

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne alerty! Chodzi przede wszystkim o intensywne opady śniegu o oblodzenie. Jak wygląda mapa alertów? Jaka będzie pogoda w kraju? Sprawdź mapę IMGW!

To kolejny dzień z alertami IMGW. Przez ostatnie dni mieszkańcy niemal całej Polski zmagali się z trudnymi warunkami pogodowymi. Obowiązywały niemal najwyższe alerty - drugiego stopnia. Tym razem ostrzeżeń jest mniej, obowiązują też wyłącznie alerty pierwszego stopnia. Dla których regionów obowiązują?

Czytaj także: Śnieg i wichury w Polsce: Kilkaset zgłoszeń i ponad 20 tys. ludzi bez prądu! [ZDJĘCIA]

Alerty IMGW: Dla kogo obowiązują?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed:

  • intensywnymi opadami śniegu - Prognozowane są opady śniegu powodujące lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 15 cm.
  • zawiejami i zamieciami śnieżnymi - Nadal miejscami prognozowane są zawieje i lokalne zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym oraz wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h, z północnego zachodu.
  • oblodzeniem - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do około godziny 10.

Alerty obowiązują dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego.

Sytuacja pogodowa może się zmienić, dlatego warto śledzić mapę ostrzeżeń >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Burza śnieżna w Zagórzu
Źródło: Intensywny śnieg i oblodzenie! IMGW wydało alerty! [SPRAWDŹ MAPĘ]