Straż pożarna podczas działań

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Tragiczny pożar mieszkania w Inowrocławiu! W środku znaleziono zwłoki kobiety/ Zdjęcie poglądowe

Inowrocław: WYBUCH w domu jednorodzinnym. Na miejscu było 10 zastępów straży!

2021-10-07 10:19

Dziesięć zastępów straży pożarnej usuwa skutki wybuchu w budynku jednorodzinnym w Inowrocławiu. Dom jest uszkodzony. Zawaliła się jedna ze ścian budynku. Prawdopodobną przyczyną było rozszczelnienie butli z gazem.

Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu poinformował, że w Inowrocławiu przy ul. Poznańskiej doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Najprawdopodobniej przyczyną było rozszczelnienie butli.

Budynek jest uszkodzony. Zawaliła się jedna ze ścian domu. Nie ma osób poszkodowanych. Właściciel wyszedł z domu przed przyjazdem straży pożarnej.

Na miejscu pracuje 10 zastępów straży. Są także pozostałe służby.

"Dom jest bardzo poważnie uszkodzony. Naruszone zostały ściany konstrukcyjne, działowe, okna i drzwi. Nie rozwinął się pożar. Na miejscu pracuje 10 zastępów PSP, policja, przedstawiciele energetyki i inspektor nadzoru budowlanego. Jedyna osoba, która była w budynku w momencie wybuchu opuściła dom samodzielnie. Nie odniosła obrażeń, ale jest pod bardzo mocnym wpływem zdarzenia, przeżywa to"

- powiedział PAP oficer prasowy inowrocławskiej straży pożarnej kpt. Jarosław Skotnicki.

Z jego relacji wynika, że wybuch nastąpił w dość dużym, dwukondygnacyjnym budynku.

Pirat drogowy na ulicach Wrocławia. Ma wiele na sumieniu
Źródło: Inowrocław: WYBUCH w domu jednorodzinnym. Na miejscu było 10 zastępów straży!