IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

i

Autor: Unsplash - Filip Bunkens IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!

2021-11-24 9:17

Prognoza zagrożeń wydana przez IMGW przewiduje intensywne opady śniegu już w ten piątek! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla trzech województw. Gdzie dokładnie spodziewać się opadów? Miejscami może spaść od 10 do nawet 20 centymetrów śniegu.

Mimo że grudzień już niebawem, to w Polsce  do tej pory tylko w rejonach górskich i podgórskich spadł śnieg. Do kalendarzowej zimy jeszcze kilka tygodni, ale ta może zawitać do nas wcześniej. Póki co w większości kraju nadal utrzymuje się jesienna aura. To niestety może się zmienić i to w całkiem niedługim czasie. Według prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już w ten piątek może sypać śnieg! Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane dla południowej części Polski, a dokładnie dla trzech województw: świętokrzyskie, śląskie i małopolskie.

CZYTAJ TAKŻE: Arktyczny CHŁÓD nadciąga nad Polskę. Spadnie nawet 10 cm śniegu! Taka pogoda zostanie z nami na dłużej!

IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu!

Alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oznacza opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 centymetrów w czasie do 12 godzin lub opad śniegu 15-20 cm w czasie 24 godzin.

IMGW: Intensywne opady śniegu i ochłodzenie

IMGW przygotował 14-dniową prognozą temperatury. Jak prognozują: najnowsze wyniki modeli średnioterminowych rysują od następnego tygodnia wyraźne ochłodzenie.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim rynku
Źródło: IMGW ostrzega: w piątek INTENSYWNE opady śniegu! Może spaść nawet 20 cm białego puchu!