Im lepsze zarobki dzieci ty wyższa emerytura rodzica.

i

Autor: canva.com Im lepsze zarobki dzieci ty wyższa emerytura rodzica.

Im lepsze zarobki dzieci tym wyższa emerytura rodzica

2022-01-31 13:19

Jest nowy pomysł jak podwyższyć emerytury w Polsce. Te miałyby być w części uzależnione od tego ile zarabiają dzieci emerytów. Im lepsze zarobki dzieci - tym wyższa emerytura rodzica. Czy to dobry pomysł?

Im lepsze zarobki dzieci tym wyższa emerytura rodzica. Pojawił się nowy pomysł na to jak zwiększyć emerytury. Świadczenia uzależnione miałyby być od zarobków dzieci emerytów. Pomysłodawcą tych zmian jest poseł Kukiz '15 Jarosław Sachajko. Telefonicznie opowiedział jak ten pomysł miałby wyglądać w praktyce. To miałoby być uzupełnienie emerytury, a nie sto procent emerytury. Tak jak w tej chwili wymyślane są trzynastki, czternastki i różnego rodzaju jeszcze inne uzupełnienia, aby uzupełnieniem emerytury był dodatek w wysokości równej jeden, dwa czy trzy procent do pit-u dzieci do emerytury rodziców. Wychowanie dzieci to jest wielka przyjemności, ale również gigantyczny koszt i gigantyczne wyrzeczenia. W tej chwili działa to nawet w drugą stronę. Ci którzy się poświęcają swoim dzieciom mają niższe wynagrodzenia i tym samym niższe emerytury.

Kolacja z Anią Wyszkoni - wygraj wyjątkową aukcję Radia SuperNova na WOŚP!

SuperNova LIVE: Marcin Czerwiński z numerem OD NOWA! Zobacz ten wykon

Im lepsze zarobki dzieci tym wyższa emerytura rodzica

Emerytura uzależniona od zarobków dzieci? To był dzisiejszy temat programu Supernova w samo południe. Artur Jarząbek rozmawiał z posłem Kukiz '15, Jarosławem Sachajko oraz wiceprezesa Warsaw Enterprise Institute Piotra Palutkiewicza. Osoby, które nie chcą mieć dziecka albo nie mogą nie będą na tym stratne. To jest dodatek do tego systemu, który już istnieje. Takie osoby nie mają takiego dodatku, ale również nie, a kosztów i wyrzeczeń z tym związane. Są osoby takie jak ja, które gigantyczne pieniądze inwestuje w swoje dzieci, stwierdził Sachajko.

Koronawirus. Po weekendzie nadal OGROMNA ilość zakażeń! Ile przypadków 31.01.2022?

Palutkiewicz stwierdził, że bez wątpienia mamy i będziemy mieć problem z systemem emerytalnym w naszym kraju ponieważ będzie on niewydajny i niewydolny. W chwili obecnej mamy wyniki ostatniego spisu powszechnego, już co piąty Polak jest na emeryturze w wieku tak zwanym poprodukcyjnym i ten współczynnik będzie się zwiększał. Po prostu nie będzie nas stać na utrzymywanie tak wielkiej liczby emerytów nie będzie stać tych którzy pracują więc musimy myśleć nad alternatywnymi innymi sposobami jak ten system skonstruować. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "Im lepsze zarobki dzieci tym wyższa emerytura rodzica" on Spreaker.