Ile zaszczepionych osób zostało zakażonych koronawirusem? Rząd podaje statystyki!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ile zaszczepionych osób zostało zakażonych koronawirusem? Rząd podaje statystyki!

Ile zaszczepionych osób zostało zakażonych koronawirusem? Rząd podaje statystyki!

2021-11-12 18:19

Czwarta fala koronawirusa wciąż się rozpędza, a w wielu szpitalach brakuje już miejsc. Jak alarmują lekarze - zdecydowana większość hospitalizowanych to osoby niezaszczepione. Jak wyglądają oficjalne statystyki udostępnione przez Ministerstwo Zdrowia? Sprawdź!

W Polsce w pełni zaszczepionych jest 20 112 513 osób, mimo to liczba zakażonych koronawirusem wciąż niepokojąco rośnie. Rząd zachęca do szczepienia się i publikuje statystyki. Wynika z nich, że wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem, 3,51% stanowiły osoby zaszczepione. Ministerstwo podkreśla, że zgony nie są związane ze szczepieniem. Zauważono także, że ryzyko zgonu znacznie się zmniejsza po 14 dniach od podania drugiej dawki szczepionki:

  • liczba zgonów w Polsce od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką - 42 503,
  • liczba zgonów w Polsce wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od podania drugiej dawki szczepionki - 1 494.

Ministerstwo podkreśla też, że zaledwie 0,57 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych, a od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 6,86 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni.

QUIZ. Piosenki głodomora czyli przeboje z jedzeniem w tytule

Pytanie 1 z 28
Owoc pełen snu z piosenki Mieczysława Wojnickiego
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.11.2021
Źródło: Ile zaszczepionych osób zostało zakażonych koronawirusem? Rząd podaje statystyki!