Zbrodniarz i Kara - Adolf Hitler. Historia człowieka, który zmienił oblicze Europy!

i

Autor: Radio SuperNova Zbrodniarz i Kara - Adolf Hitler. Historia człowieka, który zmienił oblicze Europy!

II Wojna Światowa - Adolf Hitler. Historia człowieka, który zmienił oblicze Europy! [PODCAST]

2022-08-31 21:01

Przez niego Europa wygląda inaczej, a on sam stał się obiektem strachu wszystkich obywateli globu ziemskiego. Przez swoje chore ambicje i chęć stworzenia rasy aryjskiej wywołał drugą wojnę światową. Dzisiaj poznamy historię człowieka, który zmienił oblicze świata. Kim był Adolf Hitler?

Hitler był synem urzędnika z Bawarii. Urodził się 20 kwietnia 1889 roku. Uczęszczał do szkoły realnej w Rinzu. Musiał opuścić szkołę – taki był warunek, jak chciał zdać do następnej klasy. W kolejnej szkole nie przystąpił do matury. Wtedy jego pasją stało się malarstwo. Miał ocalić świat od katastrofy, która zbliża się wielkimi krokami. Tą wizję kształtował w swojej głowie na przełomie wieków już w Wiedniu. Mając 18 lat przyjechał do stolicy Austrii. Chciał zostać malarzem. Na początku był bardzo zdezorientowany wielkością miasta. Poszedł do teatru i Opery, Zwiedzały sklepy, muzea. Przytoczył go splendor i burżuazja. Najbardziej podobał mu się budynek parlamentu. Nazywał go Hellenistycznym cudem na niemieckiej ziemi. Akademia Sztuki odrzuciła dwukrotnie jego podanie, ponieważ twierdzili, że Hitler nie ma talentu. Ogromną częścią Wiednia zajmowali Żydzi. Ich świat był innych od typowej austriackiej burżuazji. Ich widok przywoływał w przestraszonych umysłach obrazy morderstw i gwałtu. Rasowe uprzedzenie Hitlera przekształciły się w ideologię, propagowaną wśród ludzi tanią biżuterią. Bohaterem był biały rycerz. Adolf zachwycony burżuazją uciekał w wolnych chwilach do ich świata. Jednocześnie nienawidził go, ponieważ czuł się odtrącany.

Posłuchaj całego podcastu Zbrodniarz i Kara Kuby Adamiaka i Damiana Wilczyńskiego.

Listen to "Przez niego Europa wygląda inaczej, a on sam stał się obiektem strachu - Adolf Hitler [Zbrodniarz i kara]" on Spreaker.