Sklep

i

Autor: Unsplash

GIS ostrzega: groźna bakteria w popularnym produkcie! Lepiej pozbądź się go z domu

2021-09-23 11:22

Eksperci z Głównego Inspektoratu Sanitarnego poinformowali o wykryciu bakterii w partii bardzo popularnego produktu. Można go kupić w wielu sklepach. Chodzi o sezam.

Bakterie w sezamie. GIS wycofuje partię ze sprzedaży

Na stronie GIS-u pojawiło się ostrzeżenie, dotyczące partii sezamu Kresto. Produkt ten można kupić w wielu sklepach, m.in. Auchan czy Polo. Jeśli kupiliście ten z konkretnej partii, lepiej się go pozbyć. Powodem, dla którego wystosowano ostrzeżenie, jest wykrycie w sezamie pałeczek salmonelli. Spożycie go może skutkować wystąpieniem salmonellozy, czyli choroby układu pokarmowego, która objawia się m.in. wymiotami, biegunką, silnymi bólami brzucha.

Inspektorzy GIS-u przetestowali partie produktu i obecność bakterii wykryli w 1 na 5 próbek. Zadecydowali o wycofaniu konkretnej partii sezamu ze sprzedaży. 

PONIŻEJ ZNAJDZIECIE SZCZEGÓŁOWE INFFORMACJE NA TEMAT WYCOFANEJ PARTII SEZAMU:

Produkt: KRESTO SEZAM, 500 gProducent: VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 SkierniewiceKraj pochodzenia: SOMALIANumer partii: L 210791V858Najlepiej spożyć przed: 30.09.2022

GIS ostrzega: groźna bakteria w popularnym produkcie! Lepiej pozbądź się go z domu

i

Autor: GIS GIS ostrzega: groźna bakteria w popularnym produkcie! Lepiej pozbądź się go z domu

- Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Można zwrócić wskazaną partię produktu do sklepu - czytamy w komunikacie. 

Raport z anteny 22.09, godz.10

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: GIS ostrzega: groźna bakteria w popularnym produkcie! Lepiej pozbądź się go z domu