Szpital Południowy

i

Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Szpital Południowy ma problem z tlenem. Pomóc musieli strażacy.

Gigantyczna awaria w szpitalu Południowym: kolejne butle trafiają do placówki. Jak wygląda sytuacja?

2021-10-28 11:11

Dziś (28.10) do szpitala Południowego trafi kolejnych 100 butli, a także 3 tonowy zbiornik tlenu. To w związku z gigantyczną awarią w placówce. Od wieczora są problemy z instalacją tlenową - w tej chwili trwa naprawa elementów, które się popsuły. Strażacy już wczoraj dostarczyli tam prawie 300 butli z tlenem oraz zwołano sztab kryzysowy.

Trwają problemy z instalacją tlenową w Szpitalu Południowym w Warszawie. Strażacy prewencyjnie dostarczyli do placówki kilkaset butli z tlenem medycznym.. W poniedziałek stołeczny ratusz poinformował o wstrzymaniu przez Szpital Południowy przyjęć nowych pacjentów. O tym problemie pisaliśmy TUTAJ.

Od poniedziałku (27.10) do Szpitala Południowego nie są przyjmowani nowi pacjenci. Już wtedy informowano, że to po to, by nie przeciążać wydajności instalacji tlenowej. Teraz wiadomo - że pacjenci, których stan na to pozwala - będą wypisywani ze szpitala. Trwa naprawa elementów instalacji tlenowej, które uległy awarii. Odpowiada za to Szpital Południowy pod nadzorem miasta.

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"

QUIZ. Dokończysz ten wiersz? Same klasyki. Pamiętasz je ze szkoły?

Pytanie 1 z 15
Każdy z nas pamięta słowa Inwokacji z „Pana Tadeusza”: „Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak...”
Źródło: Gigantyczna awaria w szpitalu Południowym: kolejne butle trafiają do placówki. Jak wygląda sytuacja?