Krach

i

Autor: canva.com Krach

Giełda rosyjska: notowania, Moskwa, waluta. Szykuje się krach w Rosji?

2022-02-28 18:24

Rubel sięgnął dna. Rosyjska waluta jest najsłabsza w historii za jednego dolara trzeba zapłacić 119 rubli. To dowód na skuteczność sankcji, mówi Przemysław Kwiecień. Zdaniem głównego ekonomisty X-trade Brokers, kolejne dni i tygodnie mogą tylko pogorszyć sytuację Kremla

Giełda rosyjska: notowania, Moskwa, waluta. Szykuje się krach w Rosji? Zdaniem głównej ekonomistki Banku Pocztowego, Moniki Kurtek, nie mamy do czynienia z chwilowym tąpnięciem, ale trwałym i potężnym kryzysem finansowym, który odczują wszyscy Rosjanie. 28 lutego cały dzień nie działa rosyjska giełda, która jak wcześniej podawano, miała zostać otwarta z kilkugodzinnym opóźnieniem. Bank Rosji poinformował, że nie ma notowań akcji i opcji na giełdzie w Moskwie, ze względu na rozwijającą się sytuację. Rosjanie masowo wypłacają gotówkę z banków i bankomatów. Bank Centralny Rosji podniósł też stopy procentowe prawie dwukrotnie, główna wzrosła z 9,5 na 20 procent.

Pomoc medyczna dla uchodźców z Ukrainy – ruszyły telekonsultacje medyczne w języku ukraińskim

Sytuacja na dworcu w Przemyślu

Giełda rosyjska: notowania, Moskwa, waluta. Szykuje się krach w Rosji?

Szykują się gigantyczne spadki! Giełda w Moskwie w praktyce odczuwa dziś skutki sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję przez USA i Unię Europejską. Chodzi między innymi o odcięcie niektórych banków od systemu SWIFT czy zamrożenie aktywów rosyjskiego Banku Centralnego.Według ekspertów, rubla czeka całkowite załamanie! Dziś Szwajcaria wdraża sankcje wobec Rosji. Rada Federalna, najwyższy organ władzy wykonawczej w tym kraju, poinformowała o włączenie się w pakiet sankcji nałożony przez Unię Europejską. To kolejny cios w rosyjskie finanse i w gospodarkę tego kraju, która znalazła się na równi pochyłej. Konsekwencje odczują wkrótce wszyscy Rosjanie. Według amerykańskiej administracji, już teraz sankcje oznaczają zablokowanie zgromadzonych przez Rosję rezerw walutowych o wartości 630 mld dolarów.

Wzruszające przemówienie Wołodymyra Zełenskiego. Tłumaczka popłakała się na wizji! [WIDEO]