burza

i

Autor: canva.com

WIADOMOŚCI

Gdzie jest burza w Polsce? Mapa burzowa, najświeższe ostrzeżenia pogodowe

2024-07-16 15:29

Sezon burzowy w Polsce trwa od początku kwietnia do końca września, a nawet czasami i do października. Właśnie w tym okresie w naszym kraju co jakiś czas pojawiają się intensywne opady deszczu, którym towarzyszą burze. Jak sprawdzić czy burza zbliża się do naszej miejscowości? Dowiedz się, gdzie i jak w łatwy sposób możesz śledzić sytuację pogodową.

Gdzie jest burza? Mapa i radar burzowy online, to coś co szuka wiele osób. Burza to zjawisko meteorologiczne, które w niektórych osobach wzbudza zachwyt, a innych wręcz przeraża. To wszystko przez charakterystyczny dla burz efekt świetlny i dźwiękowy, czyli tak zwane wyładowania elektryczne w atmosferze. Mowa oczywiście o piorunach, które zawsze są widoczne gołym okiem na niebie. Burzom zazwyczaj towarzyszy porywisty wiatr, intensywne opady deszczu, a nawet grad. W jaki sposób dowiedzieć się, czy burza zbliża się do naszej miejscowości? Pomocny w tym wypadku będzie radar burz, z którego można korzystać bezpłatnie.

Sonda
Boisz się burzy?

Gdzie jest burza? Radar, mapa

Gdzie jest burza? Aby zlokalizować zjawisko meteorologiczne, należy skorzystać z mapy burzowej lub radaru burzowego online. Jak to zrobić? To banalnie proste i nie trzeba być specjalistą Jeśli chcesz sprawdzić, czy burza znajduje się blisko Twojej okolicy, wejdź na jedną z tych stron i w łatwy sposób wyszukaj na mapie, gdzie w danym momencie znajduje się burza i opady deszczu:

Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, jakimi są burze, można śledzić również za pośrednictwem Facebooka - Łowcy Burz. Tam zawsze na bieżąco publikowane są najświeższe informacje dotyczące burz w naszym kraju i nie tylko!

Jak uchronić się przed burzą?

Gdy burza złapie nas poza domem należy szybko znaleźć bezpieczne schronienie i nie stawać pod drzewami. Jeśli znajdujemy się na łodzi lub jesteśmy w wodzie, należy szybko się od niej oddalić ponieważ woda jest bardzo dobrym przewodnikiem elektrycznym. Podczas burzy szczególnie na dworze, należy unikać dotykania przedmiotów zrobionych z metalu, a także nie przebywać w ich pobliżu, gdyż również mogą one przyciągać pioruny. Dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna stanowi samochód, dlatego jeśli mamy możliwość, wsiądźmy do niego i przeczekajmy burzę.

SuperZdrowi – Pogoda dla alergików. Podcast.

Embed: Listen to "Alergiczne ABC - co w tej chwili nas uczula? Rozmowa dr Piotrem Rapiejko" on Spreaker.
Tak kiedyś wyglądał Krzysztof Rutkowski. Na zdjęciach z młodości ciężko go rozpoznać!