Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

GDDKiA radzi: Omijajmy główne trasy w drodze nad morze. Zbliżają się ogromne korki

2021-06-02 11:35

jechanie z głównej trasy i przejazd drogami wojewódzkimi proponuje podróżującym nad morze szczeciński oddział GDDKiA. Kierowcy mogą ominąć w ten sposób zatory tworzące się ze względu na przebudowę węzła Szczecin Kijewo.

"Zbliżający się długi weekend będzie sprzyjał wyjazdom nad morze. W województwie zachodniopomorskim szczególną uwagę trzeba zwrócić na utrudnienia na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo na połączeniu autostrady A6 (wspólny przebieg z S3) i DK10"

– wskazał rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Jak wskazał, węzeł położony jest w miejscu, "które nie jest łatwo ominąć, jadąc na trasie Świnoujście - południe kraju (droga ekspresowa S3) czy Gdańsk - Koszalin - Kołobrzeg - Szczecin (droga ekspresowa S6)". Węzeł znajduje się na wspólnym przebiegu tych dróg.

Jadąc od południa drogą S3 na węźle Myślibórz można zjechać na DW119 (dawna DK3), w Pyrzycach skręcić na DW106 i tą drogą można przez Stargard i Nowogard dojechać na wybrzeże.

Od Gorzowa Wielkopolskiego jest też możliwość jazdy DW151 przez Barlinek, Choszczno i Węgorzyno do Świdwina, gdzie zjeżdża się na prowadzącą do Kołobrzegu DW162.

 

Jak zapewnił Grzeszczuk, trwają prace, aby na czas wakacji, od końca czerwca, udrożnić przejazd obiema jezdniami. Ma to pozwolić na zmniejszenie utrudnień w okresie największego natężenia ruchu.

Zakończenie prac przy węźle planowane jest na połowę przyszłego roku.(PAP)

Raport z Anteny 02.06
Źródło: GDDKiA radzi: Omijajmy główne trasy w drodze nad morze. Zbliżają się ogromne korki