Europejska płaca minimalna. Partia Razem - automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza. Ten wpis rozgrzał do czerwoności internet. Później okazało się, że to był postulat pierwszej solidarności. Czy rzeczywiście ustawowe podniesienie płacy dla ludzi bardziej im pomoże czy zaszkodzi? Partia razem już jakiś czas temu postulowała o wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej. Chodziło o to, żeby wszyscy ludzie w całej Unii, pracujący na podobnych stanowiskach zarabiali tyle samo. Pytanie czy to dobry pomysł? Czy może krok taka płaca minimalna nie spowoduje, że przestaniemy być konkurencyjni na rynku.
Kolacja z Anią Wyszkoni - wygraj wyjątkową aukcję Radia SuperNova na WOŚP!
Europejska płaca minimalna. Partia Razem - automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza
Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat. Do rozmowy zaprosił posła Partii Razem Macieja Koniecznego oraz ekonomistę dr Jarosława Janeckiego ze Szkoły Głównej Handlowej. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen, taki tweet pojawił się na koncie Partii Razem i wywołał burzę w internecie. Konieczny powiedział ostatnio zaczął się strajk w Solarisie w prywatnej firmie, która pomimo tego ze zgarnia ogromne zyski ma ogromne rezerwy finansowe to nie chce się sprawiedliwie dzielić zyskiem z pracownikami i odmawia podwyżek. Pracownicy domagają się 800 złotych podwyżki dla każdego. Nie może być tak, że jest tylko wolny rynek. A nie ma standardów pracowniczych, socjalnych, wspólnych, bo to jest taki trochę szpagat, w którym Europa stoi. Trzeba nadgonić na poziomie tych standardów socjalnych jak, chociażby płaca minimalna.
Doda szczerze o swoim były mężu! Artystka zapowiada też cały album
Janecki stwierdził, że zawsze ze wzrostem cen pojawia się presja na wzrost płac. Mówimy tutaj oczywiście w pewnym momencie o możliwości pojawienia się spirali inflacyjno płacowej, czy płacowo inflacyjnej. I z tym mamy w zasadzie do czynienia. W wielu przedsiębiorstwach podwyżki płac ich źródło leży właśnie w wyższej inflacji. To może doprowadzić do problemów wielu pracodawców. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej
Listen to "Europejska płaca minimalna. Partia Razem - automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza" on Spreaker.