Szwecja

i

Autor: Getty Images

Euro 2021: Mecz Polska – Szwecja odbędzie się bez szwedzkich kibiców?

2021-06-23 13:36

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się bez szwedzkich kibiców? Jak podaje PAP Szwedzcy kibice odwołali marsz na stadion w Sankt Petersburgu na środowy mecz z Polską - kończący rywalizację w grupie E na Euro 2021. Powód? Pozytywne wyniki testów na Covid-19 wśród fanów „Trzech Koron”. Obawiają się też, że duża ich część nie zostanie wpuszczona na stadion.

W Rosji przebywa obecnie około dwóch tysięcy kibiców "Trzech Koron" zrzeszonych w dwóch organizacjach - „Camp Sweden” i „Żółta Fala”. Wśród członków tej drugiej stwierdzono we wtorek dwa przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone kolejnymi testami w środę. - Mieszkamy dużą grupą w hotelu Moskwa i nie trzeba dużej inteligencji, aby stwierdzić, że z powodu bliskich kontaktów w grupie przez cały czas pobytu w Sankt Petersburgu tych przypadków jest już więcej - powiedział prezes „Żółtej Fali" Andreas Richt dziennikowi „Aftonbladet”.

CZYTAJ TAKŻE: Mecz Polska - Szwecja 23.06.2021: SKŁADY. Jaki skład Polski na Szwecję? [EURO 2020]

Kibice odwołali marsz na mecz Polska - Szwecja

Jak podaje PAP z powodu zakażenia wśród szwedzkich kibiców, ci zdecydowali się odwołać marsz na stadion w Sankt Petersburgu. Dodatkowo mecz może odbyć się bez części Szwedów, ponieważ mogą nie zostać wpuszczeni na arenę.

„Na razie odwołaliśmy nasz marsz na mecz i obawiamy się czy w ogóle zostaniemy wpuszczeni na stadion. Zależy to od UEFA i miejscowych władz, które rozważają właśnie taką możliwość„ - dodał.

Spotkanie Polska - Szwecja zaplanowano na godz. 18. Równolegle w Sewilli Hiszpania podejmie Słowację. Biało-czerwonym do awansu do 1/8 finału potrzebne jest zwycięstwo. Szwedzi są już pewni awansu minimum z trzeciego miejsca.

Szwecja - Polska. Wajda, Król, Jarząbek i Kwiatkowski z SuperNovej typują wynik meczu
Źródło: Mecz Polska – Szwecja odbędzie się bez szwedzkich kibiców?