Euro 2021 z kibicami, czy bez? Czy kibice będą na trybunach?

i

Autor: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS Euro 2021 z kibicami, czy bez? Czy kibice będą na trybunach? (TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS)

Euro 2020 z kibicami, czy bez? Czy kibice będą na trybunach?

2021-06-11 12:48

Euro 2020 rozpoczyna się w piątek, 11 czerwca 2021 roku. O puchar Starego Kontynentu będą walczyły dwadzieścia cztery drużyny. Turniej rozegrany zostanie w kilkunastu miastach Europy. Czy na stadionach będą kibice? To pytanie zadają sobie fani piłki nożnej już od dłuższego czasu.

Euro 2020 z kibicami, czy bez? Czy kibice będą na trybunach? Kibice piłkarscy niestety nie mogą być zadowoleni z faktu, że większość miast zrezygnowało z organizowania stref kibica i pozostaje zadowolić się oglądaniem piłkarskich emocji w lokalach gastronomicznych. Mistrzostwa Europy startują w piątek, 11 czerwca 2021 roku, a pierwsze spotkanie to mecz TURCJA-WŁOCHY: otwarcie Euro 2021. Jeżeli jednak chcemy podejrzeć w akcji biało-czerwonych, to treningi reprezentacji Polski będą otwarte dla kibiców. Przypomnijmy, że Euro 2021 jest wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze, zostało przeniesione z 2020 roku, a po drugie, planowane było już od kilku lat, ponieważ zostanie rozegrane w kilkunastu miastach na terenie Starego Kontynentu. Pytanie jednak, które nurtuje wielu fanów piłki nożnej jest jedno. Czy Euro 2021 będzie z kibicami na stadionach?

Mecze Polski EURO 2021 - KIEDY, GDZIE, Z KIM zagra Polska? [DATA, MIEJSCE, GODZINA]

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24

Euro 2020 z kibicami, czy bez?

O tym, czy kibice będą mogli wspierać swoje ulubione drużyny mówiło się już od dawna. Wszyscy, którzy wyczekiwali z niecierpliwością Mistrzostw Europy 2021, zastanawiali się, czy odkładać pieniądze na bilety, czy jednak zainwestować w większy telewizor. W kwietniu 2021 roku Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej UEFA Aleksander Ceferin zapowiedział, że Euro 2021 odbędzie się z kibicami. Cieszę się, że będziemy mogli powitać kibiców na wszystkich spotkaniach - powiedział Ceferin.

EURO 2021 - TERMINARZ, GRUPY, POLSKA, TABELA, GDZIE. Kiedy i z kim gramy na Euro?

Podjęto wtedy również decyzję o skreśleniu z listy dwóch gospodarzy: Bilbao i Dublina. W zamian za to nowymi organizatorami zostali Sankt Petersburg i Sewilla. Powód był prosty. Władze Irlandii i Kraju Basków nie dały gwarancji, że na stadionach będą mogli pojawić się kibice. W czerwcu 2021 roku potwierdzono również, że Monachium również przyjmie fanów piłki nożnej. Oczywiście jeżeli wybieracie się na którykolwiek mecz w ramach Mistrzostw Europy, to musicie pamiętać, że w zależności od danego miasta, ilość osób na stadionie waha się od 21 do 50% zajętości miejsc.

Źródło: Euro 2020 z kibicami, czy bez? Czy kibice będą na trybunach?