Wembley

i

Autor: AP Kto gra w półfinale Euro 2020? Oto pary półfinałowe! [LISTA]

EURO 2020: UEFA jednak nie zamierza odebrać Londynowi fazy finałowej

2021-06-22 11:49

UEFA poinformowała, że nie zamierza odebrać Londynowi organizacji półfinałów i finału mistrzostw Europy. To reakcja na wezwania do przeniesienia decydującej fazy piłkarskiego turnieju w związku z rosnącą w Wielkiej Brytanii liczbą przypadków zakażenia COVID-19.

W poniedziałek Wielka Brytania odnotowała 10 633 nowych przypadków COVID-19 i pięć zgonów, co daje ogółem - jak pisze Reuters - łącznie 4,63 mln potwierdzonych przypadków i 127 976 zgonów.

Premier Włoch Mario Draghi opowiedział się za zorganizowaniem finału w Rzymie, a nie w "kraju, w którym liczba infekcji szybko rośnie".

Temat przeniesienia decydujących meczów z Londynu pojawił się zresztą już w miniony piątek. Wówczas media obiegła informacja, że UEFA ma plan awaryjny na zastąpienie Wembley w roli gospodarza, gdyby Wielka Brytania nie zgodziła się zwolnić z kwarantanny przybywających do Londynu kibiców. Jak podawał wówczas "Times", alternatywnym miejscem rozważanym przez UEFA jest Budapeszt.

DYMY na konferencji przed Elite Fighters

Władze europejskiego futbolu podkreśliły jednak we wtorek, iż nie zamierzają zmieniać swoich planów.

"UEFA, angielska federacja oraz władze angielskie z powodzeniem współpracują ze sobą, aby zorganizować półfinały i finał Euro na Wembley. Nie ma planów zmiany miejsca tych meczów" – oświadczył rzecznik UEFA.

Półfinały mistrzostw Europy odbędą się 6 i 7 lipca, a finał - 11 lipca.

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Źródło: EURO 2020: UEFA jednak nie zamierza odebrać Londynowi fazy finałowej