Robert Lewandowski

i

Autor: CyfraSport Robert Lewandowski

Eliminacje Mundalu. Kiedy grają Polacy? Gdzie oglądać?

2021-08-30 11:27

Po nieudanych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej do gry wraca reprezentacja Polski. Już w najbliższych dniach podopieczni Paulo Sousy rozegrają trzy mecze eliminacji Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Kiedy grają Polacy? Gdzie będzie można oglądać mecze Polski?

Kiedy grają Polacy w eliminacjach Mundialu?

Piłkarze Paulo Sousy nie zachwycili na mistrzostwach Europy. Podobnie było we wcześniejszych meczach eliminacyjnych. Przypomnijmy, iż reprezentacja Polski, jeszcze przed EURO wygrała z Andorą, zremisowała z Węgrami oraz przegrała z Anglią. Po trzech meczach mamy na koncie cztery punkty i wydaje się, iż we wrześniowych meczach o pomyłce nie ma już mowy. Jeśli nadal chcemy marzyć o grze na mundialu - najlepiej będzie wygrać wszystkie trzy spotkania. W przeciwnym razie o bezpośrednim awansie możemy prawie zapomnieć. Przypomnijmy, iż bezpośredni awans na Mundial uzyska tylko zwycięzca grupy. Drugie miejsce daje udział w ewentualnych barażach - jednak z nich awansować może być bardzo ciężko.

KIEDY MECZE POLSKI?

Reprezentacja Polski we wrześniowym okienku eliminacyjnym rozegra trzy spotkania. Poniżej przedstawiamy ich terminarz:

2 września (czwartek)

  • 20:45 Polska - Albania

5 września (niedziela)

  • 20:45 San Marino - Polska

8 września (środa)

  • 20:45 Polska - Anglia

W tabeli grupy I, na pierwszym miejscu z kompletem 9 punktów znajdują się Anglicy. Drugie miejsce zajmują Węgrzy z 7 oczkami, trzecia jest Albania z 6 punktami. Polska znajduje się na czwartym miejscu z 4 oczkami. Bez punktów po trzech meczach są reprezentacje San Marino i Andory.

Jan Tomaszewski po losowaniu Legii w Lidze Europy. "To nie są frajerzy..."

MECZE POLSKI - GDZIE OGLĄDAĆ?

Gdzie będzie można oglądać mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata 2022? Poniżej przedstawiamy plan transmisji meczów eliminacyjnych oraz komentatorów.

Polska – Albania, 2 września 20:45.  TVP1, TVP Sport

  • Komentatorzy: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn

San Marino – Polska, 5 września 20:45. TVP2, TVP Sport

  • Komentatorzy: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow

Polska – Anglia, 8 września 20:45. TVP1, TVP Sport

  • Komentatorzy: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Eliminacje Mundialu. Kiedy grają Polacy? Gdzie oglądać?