Brazylia - Argentyna

i

Autor: TVP Sport ZRZUT EKRANU Brazylia - Argentyna

El. MŚ 2022: Sanepid PRZERYWA MECZ Brazylia-Argentyna. Czegoś takiego jeszcze nie było!

2021-09-06 8:08

Mecz eliminacji mistrzostw świata, w którym Brazylia mierzyła się z Argentyną, został przerwany po tym jak na murawie pojawili się policjanci i urzędnicy brazylijskiej Narodowej Agencji Nadzoru Zdrowia (Anvisa), którzy chcieli zatrzymać czterech argentyńskich piłkarzy. Za co? Dowiesz się z naszego artykułu!

Przedstawiciele brazylijskiej Narodowej Agencji Nadzoru Sanitarnego (Anvisa) krótko po rozpoczęciu weszli na boisko w towarzystwie policji i przerwali mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata między "Canarinhos" a Argentyną w Sao Paulo.

El. MŚ 2022: Sanepid PRZERYWA MECZ Brazylia-Argentyna

Mowa o piłkarzach: Emiliano Buendia i Emiliano Martinez z Aston Villi oraz Giovanni Lo Celso i Cristian Romero z Tottenhamu Hotspur. Trzech z nich - z wyjątkiem Buendii - pojawiło się w podstawowym składzie Argentyny. Według Anvisy, wszyscy przy wjeździe do Brazylii zataili w formularzu zgłoszeniowym fakt przebywania w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Wielkiej Brytanii.

Powodem decyzji pracowników Anvisy było niedostosowanie się Argentyńczyków do wcześniejszej decyzji władz sanitarnych o odizolowaniu od reszty ekipy czterech piłkarzy "Albicelestes", którzy na co dzień występują w lidze angielskiej. Jak przekazano, zgodnie z przepisami wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terenie Wielkiej Brytanii po przybyciu do Brazylii muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Jak podaje Fakt, zawodnicy z Argentyny szybko zeszli do szatni, a Brazylijczycy jeszcze przez wiele minut zostali na murawie, rozgrzewali się, kopali piłkę. Z kolei sędziowie i trenerzy obu zespołów na środku boiska jeszcze jakiś czas rozmawiali. Na początku w dyskusji brali też udział kapitanowie obu drużyn, czyli Casemiro i Lionel Messi.

"Nie rozumiem, dlaczego dopuszczono do tej sytuacji, dlaczego pozwolono nam zacząć grać, by po pięciu minutach przerwać spotkanie. Przecież byliśmy na stadionie już godzinę przed pierwszym gwizdkiem"

 – zacytowała Messiego jedna ze stacji telewizyjnych.

Mecz nie został wznowiony

Arbitrzy wraz z przedstawicielami południowoamerykańskiej konfederacji (CONMEBOL) negocjowali ze służbami sanitarnymi ws. rozwiązania zaistniałej sytuacji. Po godzinie opublikowano oświadczenie, z którego wynikało, że mecz nie zostanie wznowiony, a na podstawie raportu sędziego Komisji Dyscyplinarnej FIFA zdecyduje o dalszych krokach.

Jan Tomaszewski GORZKO o kadrze. Sousę chwali tylko za jedno | Futbologia
Źródło: El. MŚ 2022: Sanepid PRZERYWA MECZ Brazylia-Argentyna. Czegoś takiego jeszcze nie było!