Śnieżyca

i

Autor: Canva

EKSTREMALNIE zimny luty 2023. Pogoda dopiero da nam popalić!

Jaka będzie pogoda w lutym? Zapowiadany przez synoptyków na koniec stycznia powrót zimy stał się faktem. Całą Polskę pokrył biały puch, a eksperci alarmują, że to nie koniec. Zgodnie z prognozą długoterminową na luty 2023 zima szybko nie odpuści, a na termometrach ponownie odnotujemy nawet 20 stopni mrozu.

Prognoza długoterminowa na luty 2023 nie jest już żadną tajemnicą. Synoptycy nie mają wątpliwości, że w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się opadów śniegu i siarczystych mrozów. Mowa o nawet 20 stopniach na minusie! Choć wydawać by się mogło, że zima opuściła nasz kraj, gdy 1 stycznia na termometrach odnotowano kilkanaście stopni na plusie, to koniec miesiąca przypomniał nam, że na wiosnę musimy jeszcze poczekać. Ostatni weekend stycznia 2023 przyniósł zapowiadany przez synoptyków atak zimy, który swoje apogeum osiągnął dzień później, 30.01. W poniedziałek w całej Polsce sypnęło śniegiem, a synoptycy nie mają wątpliwości, że to dopiero początek powiewu zimy z prawdziwego zdarzenia. Mowa o ekstremalnie zimnym lutym!

Tłusty Czwartek 2023 - kiedy wypada? Kiedy jest Tłusty Czwartek w lutym?

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta

Pogoda długoterminowa luty 2023

Powrót zimy w lutym 2023 to nie żart. Synoptycy nie mają złudzeń, że miesiąc, który na ogół bywa najzimniejszym w całym roku, i w tym da nam mocno popalić. W najnowszych prognozach mowa nawet o mrozach sięgających 20 stopni na minusie! Oczywiście mamy tu na myśli temperatury w nocy, jednak za dnia także będzie można poczuć powiew mroźnej zimy. Arktyczne powietrze z północy Europy dotrze na wschód, centrum i południe Polski. Jeśli już schowaliście kurtki zimowe oraz czapki i szaliki, lepiej wyjmijcie je z powrotem.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?