test

i

Autor: pixabay.com

Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile trwa? Czy można nie zdać testów?

2022-05-24 8:17

Egzamin Ósmoklasisty 2022 już niedługo! Przed uczniami ze szkół ponadpodstawowych sporo stresu, ponieważ będą musieli zmierzyć się z arkuszami z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Ile trwają testy? Czy można ich nie zdać? Sprawdźcie najważniejsze informacje na temat egzaminów ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2022 lada moment! Uczniowie z ósmych klas szkół podstawowych zmierzą się z trzema arkuszami w dniach 24-26 maja. Czekać na nich będzie kolejno język polski, matematyka, a także język obcy nowożytny. Nie da się ukryć, że jest to stresujący czas dla młodych osób. Nie dość, że będzie to nowa sytuacja w ich życiu, to jeszcze będą musieli wykazać się zdobytą wiedzą z ostatnich lat. Punkty z testów są niesamowicie ważne, ponieważ odgrywają ogromną rolę w trakcie rekrutacji do szkół średnich. Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? Ile ma się czasu na napisanie? O tym lepiej wiedzieć!

ZOBACZ TAKŻE: Lektury obowiązkowe na Egzaminie Ósmoklasisty 2022. O tych pozycjach nie można zapomnieć!

Szybkie Pytania - Bryska

Egzamin ósmoklasisty 2022 - czas trwania

Ile trwa egzamin ósmoklasisty? Ile ma się czasu na rozwiązanie zadań z arkusza? To zastanawia wiele osób. Egzaminy rozpoczynać się będą w całej Polsce równo o godzinie 9:00 i potrwają:

  • język polski - 120 min
  • matematyka - 100 min
  • język obcy nowożytny - 90 min

W przypadku uczniów, którzy z uzasadnionego powodu mają przedłużony czas trwania egzaminów, wygląda to nieco inaczej:

  • język polski - 180 min
  • matematyka - 150 min
  • język obcy nowożytny - 135 min

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 - przecieki. Co może być na testach?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - czy można nie zdać?

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? To informacja ciekawi głównie uczniów. Warto wiedzieć, że egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową i otrzymać świadectwo. Jak jest w takim razie ze zdawalnością? Okazuje się, że egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać. Sprawdza on jedynie poziom wiedzy uczniów, dlatego nikt nie będzie musiał pisać poprawki. Warto jednak wziąć się w garść by uzyskać jak najwięcej punktów, ponieważ będą one przydatne podczas rekrutacji do szkoły.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy i gdzie sprawdzić WYNIKI? Kiedy będą wyniki testów?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?