Dziś Światowy Dzień Zwierząt! ZOBACZ najciekawsze gatunki!

2021-10-04 10:16

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Skąd wzięło się to święto? Co ono oznacza? Tego wszystkiego warto dowiedzieć się właśnie dziś! Z tej okazji przygotowaliśmy dla was kilka najciekawszych gatunków świata. Znasz je wszystkie? Czy może w swoim domu posiadasz równie ciekawego zwierzaka?

Światowy Dzień Zwierząt - co to jest?

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października 

Podczas obchodów Światowego Dnia Zwierząt zwraca się uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT ZOBACZ GALERIĘ NAJCIEKAWSZYCH ZWIERZĄT ŚWIATA

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w wielu miejscach w Polsce ale i nie tylko organizowane są różnego rodzaju akcję, promujące czy to bezpieczeństwo zwierząt czy też ich problemy. W wielu polskich schroniskach organizowane są specjalnie akcje, które na celu mają zwiększenie ilości adopcji zwierząt.

Zwierzęta towarzyszą nam od zawsze, niestety i je dotyka ludzkie okrucieństwo,  warto rozejrzeć się, czy nie widzimy przejawów ich złego traktowania w naszym otoczeniu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zwierzęta opanowały oczko wodne
Źródło: Dziś Światowy Dzień Zwierząt! ZOBACZ najciekawsze gatunki!