Dziadkowie Biznesu mają własną aplikację! Jak z niej korzystać?

i

Autor: Facebook/Dziadkowie Biznesu "Dziadkowie Biznesu" mają własną aplikację! Jak z niej korzystać?

"Dziadkowie Biznesu" mają własną aplikację! Jak z niej korzystać?

2021-10-21 15:43

Sukces okazał się ogromy, więc chcą się rozwijać! Zwykły projekt na zaliczenie studiów odmienił życie wielu seniorów! "Dziadkowie biznesu" początkowo mieli wyłącznie swoją facebookową stronę. Pojawiały się tam informacje o lokalnych biznesach seniorów. W ten sposób udało się je wypromować i uniknąć zamknięcia przez pandemię. Teraz studenci poszli o krok dalej... i ruszyli z aplikacją!

"Dziadkowie biznesu" ruszają z aplikacją! To projekt, który powstał w ramach zaliczenia na studia. Okazał się "strzałem w dziesiątkę", bo facebookowa strona pomogła uratować małe biznesy wielu seniorów, które podupadły przez pandemię.

Teraz studenci z Uniwersytetu Warszawskiego chcą pomagać na jeszcze większą skalę. - Firmy Appchance i Center.ai charytatywnie stworzyły dla nas aplikację Dziadkowie Biznesu - informują pomysłodawcy projekty.

Czytaj także: Studenci ratują biznesy seniorów! Sprawdź, jak działają "Dziadkowie biznesu"

- Aplikacja jest dosyć prosta w obsłudze, dosyć intuicyjna. Można wyszukać kategorie jakie potrzebujemy, np. krawiec, szefc, gastronomia, albo po prostu kliknąć w opcję mapki, która znajduje się w okolicy użytkownika - tłumaczy współautor projektu Filip Zapora.

W ten sposób udało się pomóc m.in. pani Kasi, która prowadzi sklep zoologiczny „Zwierzyniec” na warszawskim Mokotowie. - Naprawdę jest dobrze, czerwiec był mega. Zwłaszcza po tym poście, po tych udostępnieniach. Musiałam od początku zatowarować sklep, bo tyle wszystkiego zeszło. Dym opadł, jest bardziej normalnie, ale ludzie faktycznie pamiętają, przychodzą tutaj - tłumaczy Katarzyna Czarnecka.

Do aplikacji na bieżąco są dodawane kolejne adresy. W tej chwili jest to ok. 90 biznesów z całej Polski. Każdy może zgłosić swoją propozycję. Aplikacja jest dostępna zarówno na telefony z systemem Android, jak i IOS.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Francja, Niemcy czy Rosja? Są zbyt potężni, aby zdobyć 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego - który kraj ma największą powierzchnię?
W Szczecinie pojawiły się specjalne konstrukcje. Pomogą przetrwać zimę małym zwierzętom
Źródło: "Dziadkowie Biznesu" mają własną aplikację! Jak z niej korzystać?