Dwóch Polaków ewakuowanych z Afganistanu. Na pokładzie samolotu także dzieci

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dwóch Polaków ewakuowanych z Afganistanu. Na pokładzie samolotu także dzieci

Dwóch Polaków ewakuowanych z Afganistanu. Na pokładzie samolotu także dzieci

2021-08-17 17:20

Z Kabulu do Pragi. Właśnie wystartował czeski samolot ewakuacyjny. Na jego pokładzie znajduje się blisko 90 osób. Wśród nich dwóch Polaków.

Premier Andrej Babisz potwierdził w rozmowie z czeskim radiem, że zorganizowanym przez czeskie wojsko lotem do Europy wraca również dwóch Polaków. Po międzylądowaniu na tankowanie w azerbejdżańskim Baku samolot ma późnym wieczorem wylądować na lotnisku wojskowym pod Pragą.

Czytaj także: Afganistan ma nowego prezydenta. Ogłosił to na Twitterze! Sprawdź nazwisko

Minister spraw zagranicznych Czech Jakub Kulhanek poinformował, że na pokładzie maszyny ewakuowane są również małe dzieci. Dodał, że z Kabulu zostali już wywiezieni wszyscy pracownicy czeskiej ambasady. W poniedziałek do Czech przyleciał pierwszy samolot z Kabulu, z 46 osobami na pokładzie.

Sytuacja na lotnisku w Kabulu jest nadal bardzo skomplikowana; bezpieczne wywiezienie z Afganistanu wszystkich ewakuowanych wymagało od czeskich żołnierzy i dyplomatów wiele wysiłku - pisze agencja CTK. Kulhanek podziękował na Twitterze wojskowym i pracownikom dyplomatycznym, którym w "ekstremalnie trudnych warunkach" udało się sprowadzić do samolotu afgańskich współpracowników czeskiego rządu.

Rzeczniczka czeskiego MSZ Eva Davidova przekazała, że wszyscy pasażerowie samolotu są zdrowi i nie zostali ranni podczas zamieszania na lotnisku w Kabulu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":
Prokuratura o makabrycznych szczegółach zbrodni w Nowej Sarzynie
Źródło: Dwóch Polaków ewakuowanych z Afganistanu. Na pokładzie samolotu także dzieci