praca

i

Autor: https://pxhere.com

Dodatkowy dzień wolny w pracy co tydzień! Można wykorzystać go W JEDNYM CELU

2022-03-17 13:23

Dodatkowy dzień wolny w pracy co tydzień. Brzmi ciekawie? Dla każdego pracownika na pewno tak! Taki pomysł został wprowadzony w Polsce przez znaną firmę produkującą zabawki dla dzieci. Trzeba jednak dzień ten poświęcić na szczególny cel. O co chodzi?

Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie Polacy pomagają dotkniętym wojną sąsiadom na wiele sposobów. Opieka nad uchodźcami, organizowanie zbiórek oraz transportów i wszystkie inne działania na rzecz Ukraińców wymagają czasu. Często trudno jest to pogodzić z pracą zawodową i z innymi obowiązkami. Na idealny pomył rozwiązania tego problemu wpadła znana firma w Polsce produkująca zabawki dla dzieci. Każdy pracownik SMYKA, który wyrazi taką potrzebę, ma prawo do wykorzystania 1 dnia w tygodniu na WOLONTARIAT DLA UKRAINY. Dotyczy to zarówno pracowników centrali w Warszawie, jak i sklepów zlokalizowanych w całym kraju.

SMYK zachęca w ten sposób swoich pracowników do aktywnej pomocy Ukrainie zarówno w inicjatywach własnych jak i działaniach podejmowanych przez spółkę teraz i w przyszłości. Ci, którzy dysponują służbowym samochodem, mogą używać go także w teych celach. Warto też dodać, że firma całkowicie zrezygnowała z produktów z Rosji i Białorusi.

Pomysł wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Podobnie myśli znana para Jakub i Dawid, o czym napisali na swoim Facebooku. Poparli ich internauci.

Mężczyźni bardzo mocno popierają taką inicjatywę. Uważają, że inne firmy powinny także wprowadzić wolny dzień dla pracownika, który udziela się w wolontariacie dla uchodźców z Ukrainy.

A Wy co myślicie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 16.03 (gen. Tomasz Drewniak - były dowódca Sił Powietrznych, prof. Agnieszka Legucka - PISM, Marek Sawicki) Sedno Sprawy: P.Szefernaker
Źródło: Dodatkowy dzień wolny w pracy CO TYDZIEŃ! Można wykorzystać go W JEDNYM CELU