Linie energetyczne

i

Autor: Pixabay

Dodatek na prąd 2022 - WNIOSEK. Jak i gdzie złożyć?

W związku z rosnącymi cenami energii polski rząd zdecydował się na wprowadzenie rekompensaty dla obywateli w postaci dodatku energetycznego, zwanego też dodatkiem na prąd. Osoby, które ogrzewają swoje mieszkania prądem i pompą ciepła, będą mogły złożyć wniosek o jego przyznanie. Podpowiadamy, w jakim terminie i gdzie.

Dodatek na prąd, a właściwie dodatek energetyczny, to rekompensata, jaką zaoferował rząd w związku z bardzo dużym wzrostem cen ciepła. Jak można się dowiedzieć, wsparcie finansowe w wysokości 1000 lub 1500 złotych otrzymają osoby ogrzewające swoje mieszkania i domy pompami ciepła, piecami akumulacyjnymi czy też bojlerami. Aby otrzymać pomoc od rządu w postaci dodatku elektrycznego konieczne jest złożenie deklaracji do CEEB. Dopłaty do prądu są bowiem kierowane jedynie do mieszkańców gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest urządzenie elektryczne. Jednorazowy dodatek na prąd będzie wypłacany w wysokości 1000 lub 1500 złotych.

  • 1000 zł - dla osób wykorzystujących do ogrzewania nieruchomości urządzenia na prąd, tj. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery,
  • 1500 zł - dla osób, u których zużycie prądu w 2021 roku przekroczyło 5000 kWh.

Dodatku elektrycznego nie należy mylić z dodatkiem osłonowym! W przypadku dopłaty na prąd w ramach dodatku osłonowego wnioski są już przyjmowane.

Super Ring - Mieszkania

Dodatek elektryczny na prąd - wniosek

Wniosek o wypłatę dodatku energetycznego do prądu należy złożyć w terminie od 1 grudnia 2022 roku do 1 lutego 2023 roku. Jednorazowe świadczenie w wysokości 1000 lub 1500 złotych ma być wypłacone przez gminę najpóźniej do 31 marca. Co z pewnością ucieszy wiele osób, wiosek można złożyć drogą online za pośrednictwem ePUAP i Profilu zaufanego.

Sonda
Czy obawiasz się wysokich cen prądu?