PIT 11

i

Autor: ESKA.pl / pixabay.com PIT 11

Do kiedy PIT-11 za 2021 rok? Sprawdźcie, ile czasu mamy na rozliczenie

2022-02-04 11:06

Coroczne rozliczenie PIT 11 to obowiązek wszystkich osób zatrudnionych na umowę o pracę. Kiedy upływa ostateczny termin i jakie są sposoby na wypełnienie i złożenie dokumentu w 2022 roku? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu.

Do kiedy rozliczyć PIT-11 za 2021 rok? Takie pytanie zadaje dziś sobie wiele osób. Złożenie w odpowiednim urzędzie skarbowym rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych jest obowiązkiem każdego zatrudnionego. Niedopilnowanie terminów skutkuje konsekwencjami w postaci naliczania karnych odsetek za zwłokę. Po uzyskaniu od pracodawcy odpowiedniego dokumentu z wykazem naszych dochodów za 2021, powinniśmy poznać ostateczną datę rozliczenia w urzędzie. Warto też wiedzieć, z jakich sposobów rozliczenia możemy skorzystać w 2022 roku. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Rzodkiewka - czy warto jeść rzodkiewkę?

Do kiedy rozliczyć PIT-11?

W oparciu o dokument PIT-11 rozliczamy PIT-36 lub PIT-37. PIT-36 i PIT 37 czyli główne zeznanie podatkowe składane przez podatnika uzyskującego dochody. Termin na wywiązanie się z tego obowiązku upływa 30 kwietnia. Jeśli do tego czasu nie rozliczymy się z urzędem, możemy zostać ukarani naliczeniem odsetek. Z jakich zaś możliwości złożenia PIT-11 za 2021 możemy skorzystać?

Rozliczenie PIT-11 tradycyjnie lub przez internet

Jest kilka opcji rozliczenia PIT-11 za 2021 rok. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wysyłając pocztą lub zanosząc do urzędu wypełniony formularz. Druga możliwość to rozliczenie PIT-11 przez internet. W tym wypadku podstępujemy podobnie, tj. wypełniamy formularz, ale w formie elektronicznej. Następnie przesyłamy go do urzędu.

Najłatwiej jest jednak skorzystać z automatycznego rozliczenia. W takim wypadku musimy się jedynie zalogować na nasz profil zaufany (np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej), gdzie znajdziemy wypełniony już formularz. Wystarczy kilka kliknięć, by całą procedurę mieć za sobą.

Źródło: Do kiedy PIT-11 za 2021 rok? Sprawdźcie, ile czasu mamy na rozliczenie